Skip to main content
Event Details
8 May
2021

Sissejuhatus mindfulnessi

Estonia
Tallinn

Mindfulness ehk teadvelolek on hoiak, millega me igapäevaelu sündmusi ning olukordi kogeme.

Kas vahel juhtub nii, et sul on tunne, justkui poleks täna millegagi hakkama saanud, kuigi tegelikult oled ära teinud õige mitu tööülesannet? Või on sul olnud päevi, mil tuleb pidevalt vahetada “rolle” – lapsevanemana, kliendina, kolleegina, elukaaslasena? Ja kõige selle keskel on küsimus – aga mina? Millal minu aeg on? Mida mina tahan?

Kohalolu käesolevas hetkes. Teadlikkus oma otsustest, valikutest, suhetest. Teadlikkus sellest, mida me tarbime ja mida me loome. Oma emotsioonide valdamine ning teadlikkus nende tekkimisest. See on sinu valik, millise meelestatusega sa mõnda tegevust alustad või millise emotsiooniga selle käigus kaasa lähed. Kõige selle märkamine vajab aega, pühendumist ning tähelepanelikku treeningut.

Kursuse aluseks on 1970ndate lõpus dr. J. Kabat-Zinni poolt välja töötatud Mindfulness Based Stress Reduction programm (Teadvelolekul põhinev stressi vähendamise programm):

  • programm kätkeb endas meeleharjutusi ning ülesandeid, mida teha igapäevaselt, aegajalt või “hädaabi” olukorras endas sisemise tasakaalu saavutamiseks;
  • harjutused on rakendatavad ka stressi ennetajana, kuna aitavad toetada tervislikke mõttemustreid ning on rohkelt rakendust leidnud üle maailma paljudes vaimse tervise toetusprogrammides.

Sissejuhatav kursus on põgus pilguheit teemasse – läbime teooriat ning sekka ka praktikat. Teeme harjutusi, mis treenivad tähelepanu, meeli ja mõttemustreid. Kursusel osalenu saab endale sissejuhatava paketi ka erinevate viidete ning artiklitega teemasse süüvimiseks ning pagasisse harjutusi iseseisvaks praktiseerimiseks.

Koolitaja: Loore Martma.

Maht: 6 tundi.

Event Details
Status
As planned
Event type
Professional development event
Event website
Organiser type
Other event
Organiser name
Tallinna Rahvaülikool
Contact details
Koolitusjuht Erle Jõema, erle.joema@kultuur.ee, tel. 5887 7165

Target group
Academics, students, researchers in andragogy
Adult learning networks & organisations
Theme addressed
Attending fee
On

Login or Sign up to join the conversation.

Have an event in mind?

Don’t hesitate to do so! Click the link below and suggest an event now!

Latest Discussions

EPALE Discussion: News media literacy for adults – why is it important right now?

Share your views with regards to news media literacy for adults!

More

Pre-school education and parental cooperation during the Covid-19 crisis period. How important actually is this cooperation?

Lockdown, State of emergency, and restrictions have imposed new obligations on each individual. Families with children in pre-primary and primary schools are particularly concerned.

More

Creative resources to facilitate local communities

Local communities' heart and soul are originated from common activities, traditions and trust. Facilitating the people's common sense and keep the common value are strongly connected to community centres, libraries, where people come together and having, doing, feeling things together. In 2020, as a result of the COVID-19, this background, the beating heart of the communities stopped working and since then, they have been struggling with difficulties to maintain the wellbeing of people on the local level.

More