chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Electronic Platform for Adult Learning in Europe

Calendar

Predchádzanie vzniku odpadov 2020 - konferencia

Posted by Peter Maľa 2 weeks 5 days ago

Wednesday 25 March 2020
Banská Bystrica
,

Účastníci konferencie sa dozvedia nielen to, prečo je aktívne uplatňovanie princípu predchádzania vzniku odpadov ako najžiadanejšej úrovne hierarchie odpadového hospodárstva a šírenie povedomia o tejto téme také dôležité, ale aj ako sa do tejto problematiky pustiť z pozície spotrebiteľa, samosprávy alebo podnikateľa.

Predstavená bude súčasná situácia, stratégie a smerovanie na úrovni SR aj EÚ, trendy a prax v predchádzaní vzniku odpadov, skúsenosti, návody, rady a tipy pre rôzne cieľové skupiny.

Konferencia sa bližšie zameria na negatívne dopady narastajúceho trendu produkcie odpadov a vstup obehovej ekonomiky do tejto oblasti, ako aj na to, ako odpad odkláňať od skládkovania a hlavne ako ho netvoriť. V závere konferencie sa uskutoční diskusia o životnom štýle a filozofii „bezodpadovosti“ - Zero Waste.

Termín a miesto konania: 25. marca 2020, Banská Bystrica, Hotel Dixon

Poplatok: účasť na konferencii je bezplatná, podmienkou je však registrácia cez prihláškový formulár.

Program konferencie nájdete tu.

Event language(s):
Event type: 
Conference
Attending fee: 
No
Online event: 
No
Organiser type: 
Other event
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn