Õpiprotsessi disain online-keskkonnas (Zoom keskkonna näitel)

Kursus, mis on mõeldud kõikidele täiskasvanukoolitajatele, superviisoritele ja teistele täiskasvanute ja noorukite õpetajatele, kes online-keskkondades toimetades on leidnud ennast küsimas:
- Kuidas käivitada ja hoida õppija aktiivsust online-keskkonnas?
- Milliste meetodite abil häälestada õppijad teemale ja luua kiiresti osalejate vahel õppimiseks vajalikud turvalised suhted?
- Kuidas kaasata koolitusel õppijate ressursssi, tekitada seotus teemaga ning hoida nende erksust, tahet ja energiat?
TEEMAD:
- Kuidas õppimine kävitub ja milliseid faase on eriti oluline arvestada juba kavandamisel
- Kuidas online-keskkonna koolitust disainida
- Meetodid teemale häälestumiseks, kontaktide loomiseks, tutvumiseks
- Meetodid õppija aktiivsuse hoidmiseks materjali esitluseks
- Meetodid õpitu refleksiooniks
- Sisse- ja väljahingamine koolitusel, selle kindlustamine meetodivalikuga
- Ideed ja nipid Zoomi lihtsate võimaluste kasutamiseks kõigi eelnevate meetodite rakendamisel
MAHT: 5 akadeemilist tundi. Õppeprotsess on üles ehitatud õppijakeskselt, mis tähendab, et osalejad on aktiivselt kaasatud terve protsessi jooksul. Grupi suurus kuni 16 inimest.
KOOLITAJA: Koidu Tani-Jürisoo on Avatud Meele Instituudi juhtivkoolitaja ja superviisor. Koidu on tegelnud juhtide, õpetajate, mentorite, nõustajate, koolitajate ja õppejõudude koolitamisega aastast 1996, superviisor alates aastast 2001. Tema koolituste põhivaldkondadeks võib muuhulgas pidada aktiviseeriva ja tervikliku õpikeskkonna loomist; grupidünaamika juhtimist, organisatsooniarendust; muutuste juhtimist; kaasavat juhtimist ja erinevaid koostöömetoodikaid; professionaalset ja isiksuslikku arengut; enesejuhtimist, õpioskusi, terviklikku ajakasutust jpm. Koidu on välja töötanud rohkelt koolitusprogramme ja koolitusmaterjale ning välja õpetanud palju koolitajaid ja nõustajaid.
AEG: 4.november 2020
kell 10.00 - 14.15 (kohvi- ja sirutuspausiga)
KOHT: ZOOM keskkond
MAKSUMUS: 55 eurot
NB! Koolitusel ei õpetata otseselt Zoomi keskkonda kasutama, vaid näited on selle keskkonna võimaluste kontekstis. Kindlasti on need üle kantavad ka teistesse koolitajatele armsatesse keskkondadesse.