Skip to main content
Event Details
3 Mar
2021

Martā - eTwinning bezmaksas vebināri par medijpratību

Remote Event
to

Digitālajā laikmetā, kad cilvēka smadzenes ikdienu apstrādā milzīgu daudzumu informācijas, arvien lielāka nozīme ir medijpratībai – prasmei saņemto informāciju izprast, izvērtēt un analizēt. Lai veicināt pedagogu izpratni par medijpratību un palīdzētu šīs prasmes mācīt skolēniem, Eiropas skolu sadarbības tīkls eTwinning pasludina martu par medijpratības mēnesi, organizējot sešus vebinārus par medijpratības tēmām, kurus vadīs dažādi jomas profesionāļi. Vebināri īpaši paredzēti pedagogiem, bet tiem var pieteikties ikviens interesents. Visi vebināri ir bezmaksas.

Medijpratības mēnesi atklās 3.martā ar vebināru par informācijas meklēšanu un avotiem, ko vadīs NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centra digitālā pētniece Nika Aleksejeva.

9.marta vebinārā Nika skaidros par informācijas (īpaši sociālo tīklu) burbuļiem, bet 16.martā par domāšanas kļūdām, kas mums katram traucē būt racionāliem, stāstīs Ņujorkas Universitātes absolvents, SkeptiCafe vadītājs un kritiskās domāšanas pasniedzējs Mārtiņš Hiršs.

Digitālās nedēļas laikā 23.martā vebināru par digitālo nospiedumu (vai internetā tu esi neredzams?) skaidros komunikācijas zinātnes doktore un medijpratības pasniedzēja Klinta Ločmele, savukārt 24.martā pusaudžu psihoterapeits Nils Konstantinovs atklās to, kā pusaudžu (un ne tikai) emocijas darbojas tiešsaistē.

Medijpratības mēnesis noslēgsies 25.martā ar vebināru, kurā dažādu skolu pedagogi dalīsies pieredzē par medijpratības jautājumu mācīšanu.

 

Lai piedalītos, līdz vebināra sākumam jāaizpilda reģistrācijas anketa.

Aizpildot vebināra reģistrācijas anketu, dalībnieks saņems e-pastu ar apstiprinājumu un saiti uz vebināru Zoom vietnē. Saite ir aktīva tikai vebināra norises laikā. Uz katru vebināru jāreģistrējas atsevišķi.Visi vebināri tiks straumēti arī Latvijas eTwinning Facebook lapā, vebināra ieraksti tiks publicēti arī YouTube un Latvijas eTwinning tīmekļa vietnē.


eTwinning ir Eiropas Savienības programmas izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā Erasmus+ aktivitāte, kura tiek īstenota, izmantojot projektu kā mācību metodi un nodrošinot kompetenču pieeju izglītībā, veicina pedagogu profesionālo pilnveidi IKT, metodikas un valodu jomā. Reģistrējoties eTwinning, skolotāji var īstenot projektus vietējā un Eiropas mērogā, izmantot bezmaksas tiešsaistes partneru atrašanas, sadarbības un projekta gaitas atainošanas rīkus, kā arī piedalīties vietējā un starptautiskā mēroga pedagogu profesionālās pilnveides pasākumos gan tiešsaistē, gan klātienē.

Event Details
Status
As planned
Organiser type
Other event
Organiser name
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra
Contact details
Baiba Suseja, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Pedagogu digitālās pratības pilnveides daļas vadītāja. baiba.suseja@jaunatne.gov.lv. Tālr.:   +371 67358067
Attending fee
Off
Themes addressed

Login or Sign up to join the conversation.

Have an event in mind?

Don’t hesitate to do so! Click the link below and suggest an event now!

Latest Discussions

What kind of job description for an adult education centre manager?

It is lonely at the top of an adult education centre. This feeling is not formulated in the job description for the position of manager of an adult education centre.
This is a call to share your job description - whatever the format is- and an invitation to share feelings about loneliness, or others, at the top of an adult education centre.

More

Say No to Substance!

The main objective of the project was to increase the competence of youth workers in preventing addiction.
Specific objectives of the project were:
To inform youth workers about counseling for adolescents and addiction illness and monitoring young people at risk.
To reduce trial, start and use rates of drug in partner regions.
To teach youth workers ways of early intervention in risk groups.
To increase cooperation between local and transnational institutions on substance addiction prevention.

More