chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Electronic Platform for Adult Learning in Europe

Blog

EPALE uzmanības centrā: vides izglītība un aizsardzība

30/01/2020
by Daina Jankalne
Language: LV
Document available also in: EN SK EL ES IT RO MT PL SL HU DE FR NL PT SV FI CS LT ET

/lv/file/website-imgpngwebsite-img.png

Environmental awareness and protection

Eiropas Komisija nesen ir nākusi klajā ar Eiropas zaļo kursu - vērienīgu pasākumu kopumu, kas ļaus Eiropas iedzīvotājiem gūt labumu no pārejas uz ilgtspējīgu zaļo ekonomiku. Eiropas Zaļais kurss  raksturo Eiropas Savienības jauno izaugsmes stratēģiju, taču pats galvenais - Eiropas zaļais kurss paver ceļu uz godīgu un sociāli taisnīgu pārkārtošanos. Tas ir veidots tā, lai šīs nozīmīgās pārkārtošanās gaitā neatstātu novārtā ne iedzīvotājus, ne reģionus.

Lai risinātu ar ilgtspēju saistītus jautājumus un izveidotu ilgtspējīgāku pasauli, pārmaiņas šajā virzienā ir jāveicina katram cilvēkam, katram indivīdam (ceturtais globālais ziņojums par pieaugušo izglītību, UNESCO). Lai tas notiktu, pilsoņiem ir jāizglītojas un jāattīsta kompetenču kopums, kas ļautu ikvienam būt pilnībā līdzdalīgam tādu sociālo jautājumu risināšanā kā vides aizsardzība, klimata pārmaiņas un atbildīgs patēriņš. Dinamiskai pieaugušo izglītības sistēmai ir būtiska nozīme ilgtspējīgākas pasaules izveidē.

EPALE veidotāji ir pārliecināti, ka pieaugušo izglītība var sekmēt un atbalstīt tādas prasmes, kas nodrošina aktīvu pilsoniskumu un cilvēku iesaistīšanos. Pieaugušo izglītībai patiešām ir izšķiroša nozīme cīņā pret nevienlīdzību, ko rada atšķirīga līmeņa zināšanas.
Šomēnes, sekojot EPALE publikācijām, būs iespēja aizvien papildināt savu izpratni par ilgtspējīgu vidi un tās aizsardzību.

Ja Jums ir informācija par vērtīgām idejām vai labo praksi, kas veicina atbildīgu patēriņu un vides aizsardzību;  ja Jūs esat iesaistījies veiksmīgos projektos, kas saistīti ar izpratni par vidi vides izpratnei - dalieties ar savu pieredzi EPALE publikācijās! Jūs varat rakstīt emuāru pats, pārpublicēt rakstus, kas jums šķiet vērtīgi, kā arī veidot ierakstus resursu centrā vai EPALE notikumu kalendārā!

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Displaying 1 - 10 of 14
 • INGA ROZĪTE's picture
  Vis jau būtu labi bet pie pašreizējās situācijas (Covid-19 vīrusa), tie ražoti jauni atkritumi-sejas aizsargmaskas, plastmasas cimdi, mazās dezinfekcijas pudelīte.Kāds daudzums tiek patērēts?. Kur vis pēc tam mētāsies, vai ir kāds padomājis par to?

 • Tatjana Vucāne's picture
  Kopš 2014.g. manā dzīvē notika lielas pārmaiņas.Mainīju savu dzīves veidu un ieradumus.Uzsāku aktīvu ikdienas talkošanu-  meža sakopšanu. Šķirošanu. Saku domāt zaļi un piedomāt pie ediena. 
  Facebook lapā izveidoju Green Agent lapu kur meklēju līdzomājošos cilvēkus, dalos ar bildēm, video, linkiem uz citu labu Green informāciju, acinot cilvēkus pievienoties un atrast laiku aizdomāties.

 • Ilze Onzule's picture
  Priecājos par katru aktīvu cilvēku. Tavā grupā 1468 cilvēki! Labs skaitlis. 
  Kas bija tas, kas uzrunāja tieši tevi pievērsties vides sakopšanai?
 • Ilze Onzule's picture
  Daugavpils jauniešu organizācijas “Apelsīns” dalībnieces aktīvi darbojas piepilsētas meža teritorijas sakopšanā. Talkas rīkos vietās, par kurām organizācijai ziņo pilsētas iedzīvotāji. Darbos tiek aicināts piedalīties ikviens, kam rūp tīra vide. “Latvijas Valsts mežu” Dienvidlatgales mežkopības vadītājs Aldonis Utināns sašutis par cilvēku atstātajiem gružiem. Turklāt lielākā daļa no šiem atkritumu ir šķirojama un tiek pieņemti bez maksas netālu esošajā atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumā. “Daugavpils ir ļoti liela pilsēta, bet šķiroto atkritumu placis ir tikai viens. Mēs, “Latvijas Valsts meži”, tepat Daugavpilī piepilsētas mežus tīrot, pagājušogad iztērējam vairāk nekā 18 000 eiro,” stāsta Utināns. “Man liekas, ka vajadzētu kaut kādas mulāžas izdomāt ar kamerām. Varbūt palīdzēs. Vai pastaigās ņemt kameru, un, ja ko redzēsim, tad var noķert,” saka organizācijas “Apelsīns” dalībniece Darija. 
 • Ayşegül Demirelçe Adar's picture
   DOĞAYA DOKUN Etwinning Projesiyle hedefimiz, kullanma sonucu  biten pil ve bataryaları toplayıp ilgili yerlere teslim etmektir.Çünkü çöpe atılan pil ve bataryalar doğaya ve ekonomiye zarar verir. Bu proje ile 16-19 yaş grubundaki kursiyerlerimizle hem ulusal hemde uluslararası 66 proje ortağı ile atık pil konusunda büyük bir farkındalık yarattık. 

 • Jeļena Naumoviča's picture
  Kopš 2011. gada Korejā darbojas unikāla zaļo norēķinu karšu sistēma. Pērkot bioloģiskos produktus, izmantojot sabiedrisko transportu un pat vienkārši atsakoties no skaidras naudas, korejieši uzkrāj punktus, kurus pēc tam var tērēt par komunālo pakalpojumu rēķiniem vai ziedot labdarībai. Šī programma ir daļa no Dienvidkorejas plāna līdz 2020. gadam samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas par 30%.
 • Monta Meikališa's picture
  Vai tiešām ticat, ka izglītošana palīdzēs cilvekiem saudzēt vidi utt? Ņemot piemērus no lielajām kompānijām, kas it kā (izsniedz salmiņus pēc pieprasījuma) vai arī ( pārstrādātās pudeles izmanto apģērbu ražošanā) tas ir par maz, jo °taja pat laikā tiek piesārņots kaut kas cits un visi to zina. Tam jābūt kam milzīgakm par ''runāšanos'' ''izglītošanu'', ja pārstās pavisam ražot, piemēram, salmiņus utt un aizvietos tos pavisam visā pasaulē, tad tas jau kaut nedaudz kaut ko dos, bet kamēr visa pasaule nav uz vienas nots, tas neko nedos. Paldies. 
 • Tatjana Vucāne's picture
  Prieks, ka cilvēki par šo tēmu runā ar vien vairāk un patīkami pārsteidza arī pozitīvie komentāri, kas ir pārsvarā! 

 • Yasin USTA's picture
       We ,human beings, are suitable for living in nature; that is to say: in green, light blue, fresh air and chirp. Every human feel him/herself relaxed and fresh in/among those above. This may well be seen as mutualism, but nature does not need us while we are dependent on it. It survives, improves and shines without us. However, we cannot do these; we “run on” nature and that’s why we MUST save and take good care of it. Don’t harm; it’s enough. 


     One of the best teachers, Prophet Muhammad Mustapha(may peace be on him) says (as far as I remember) two things on this fact: “If you can’t protect the street, don’t go out” “Even if you know that Apocalyse is about to break out, plant the seed you have” 

     Nevertheless we take it from out ancestors or owe it to our children; it does’t make any difference, WE HAVE TO PROTECT the nature and our environment; at least for our own well-being.
     
 • Owain Llewellyn's picture
  Are you a language teacher who wishes to bring environmental awareness and environmental protection into the language classroom? If so the e-learning course Language Teaching for the Planet will help you do this by providing three weeks of study with a great focus on interacting and sharing knowledge with other language teacher participants. The course moderator comes from an English language teaching background, but is actively seeking participants who are teachers of other languages for the valuable cross fertilization of ideas that they can bring.

  What makes this course so exciting is exploring just what an important contribution language teachers can make in acting on environmental issues, and the ways that they can empower students to act at the same time as creating a valuable language learning experience.

  I would be very glad to welcome teachers of all languages on the next run of the course starting March 8th and ending 29th March 2020.