chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Electronic Platform for Adult Learning in Europe

Newsroom

22. novembrī - Globālās izglītības diena

18/11/2019
Language: LV

22. novembrī Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē norisināsies Globālās izglītības diena.

Globālās izglītības diena Latvijas Universitātē ir kļuvusi par nozīmīgu un vērtīgu tradīciju – tā ir diena, kurā topošie un esošie skolotāji tiekas, lai uzzinātu vairāk par izglītības attīstības tendencēm pasaulē, kā arī iepazītu un dalītos pieredzē globālās izglītības un izglītības ilgtspējīgai attīstībai īstenošanā Latvijā. Šī diena norisinās Globālās izglītības nedēļas ietvaros.

Globālās izglītības tēmu loks ir plašs:

 • Cilvēktiesības un pilsoniskā atbildība.
 • Ilgtspējīga attīstība un Globālie mērķi.
 • Starpkultūru izglītība.
 • Miers un drošība, konfliktu risināšana.
 • Ilgtspējīga dabas resursu vadība.
 • Patērniecība un ražošana.
 • Dabas resursi.
 • Apģērbu un pārtikas ražošana un patēriņš.
 • Nevienlīdzība un nabadzība.
 • Veselība un labklājība. u.c.

Globālās izglītības dienā studentiem ir iespēja tikties ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, izglītības sektora praktiķiem un politikas veidotājiem, vides un ilgtspējas domu līderiem un citiem interesentiem, kam rūp cilvēces un planētas nākotne un kuri aktīvi rīkojas, lai sekmētu tās ilgtspējīgu attīstību. Jau trešo gadu šajā dienā klātesošie tiek iepazīstināti ar starptautiskās izglītības akcijas “Pasaules lielākā mācību stunda” rezultātiem. Šī akcija veicina izpratni par ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem izglītībā un iesaista plašu sabiedrību to sasniegšanā.

Šī gada Globālās izglītības diena Latvijas Universitātē sasaucas ar Pasaules lielākās mācību stundas gada tēmu un aicina domāt, kādu pasauli mēs vēlamies 2030. gadā. Dalībniekiem būs iespēja piedalīties interaktīvā diskusijā par nākotnes izglītības izaicinājumiem, piedalīties radošajā darbnīcā “Mācīsimies kopā pilsoniskās atbildības veicināšanai” un spēlē par izglītības mērķiem dažādās valstīs.

Reģistrācija līdz 19. novembrim šeit: https://ej.uz/GID_LU_2019

Pasākuma programmu nodrošinās Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes mācībspēki.
To organizē LU PPMF, UNESCO LNK, LAPSA, Izglītības iniciatīvu centrs, projekts Bridge47.

 

Vairāk: www.ppmf.lu.lv.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Displaying 1 - 1 of 1
 • Inita Nagņibeda's picture
  Aktuāla un izglītojoša diena ikvienam sabiedrības pārstāvim, ne tikai  pedagogam un studentam. Prieks, ka LU organizē šādu pasākumu un piedāvā diezgan plašu globālās izglītības tēmu loku. Tā ir iespēja papildināt savas zināšanas par globālās izglītības aktualitātēm, par izglītības attīstības tendencēm pasaulē. Globālā izglītība, manuprāt, jau nepārprotami ir atradusi savu vietu Latvijas skolās, tās tēmas integrētas sociālo zinību, valodu, ģeogrāfijas, politikas un citu mācību priekšmetu programmās. Audzināšanas darbībā globālās izglītības kontekstā var runāt par pilsonisko līdzdalību, par ikdienas saskarsmi, kā, piemēram, dažādu viedokļu uzklausīšanu, ikviena vērtību respektēšanu un cieņu pret atšķirīgo. Skolas aktīvi piedalās dažādos projektos par vides sakopšanu, atkritumu šķirošanu, labdarības projektos un citos, kas veicina atbildīgu ieradumu izkopšanu, veido attieksmes. Arī dalība starptautiskajā izglītības akcijā „Pasaules lielākā stunda” kļūst ne tikai par skolu prestiža un goda lietu, bet par apliecinājumu izglītības iestādes atbildībai un izpratnei par savu vietu globālajā izglītībā. Manuprāt, interesanta varētu būt diskusija starp izglītības nozares praktiķiem un politikas veidotājiem, NVO pārstāvjiem, sabiedriskās domas līderiem par nākotnes izglītības izaicinājumiem,  jo visi kopā esam atbildīgi par pasauli, kādā dzīvojam, kādu vēlamies redzēt. Lai izdodas!