chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Electronic Platform for Adult Learning in Europe

 
 

Blog

Az EPALE fókuszában a felnőttkori tanulás a munkahelyen

01/10/2019
by Györgyi Bajka
Language: HU
Document available also in: EN BG FR RO ET SV EL MT HR NL DA FI SL LV PL DE CS SK IT PT LT ES

/hu/file/workplace-learning-epale-2Workplace learning EPALE

Workplace learning EPALE

 

Októbertől decemberig az EPALE kiemelt témája a felnőttkori tanulás a munkahelyen.

 

A felnőttkori tanulás színtere gyakran a munkahely. Ezért fontos, hogy minden munkahely tanulóbarát környezetet teremtsen és ezáltal a felnőttek el tudják sajátítani azokat a készségeket és kompetenciákat, amelyek a munkájuk ellátásához szükségesek, illetve amelyek segítik az előre haladásukat a szakmai karrierjükben. A mai gyorsan változó munkaerőpiacon minden országnak szüksége van arra, hogy a munkavállalók megfelelő készségekkel rendelkezzenek, a dolgozó felnőttek versenyképesek maradjanak és folyamatosan fejlesszék készségeiket annak érdekében, hogy megtartsák foglalkoztathatóságukat és teljes értékű tagjai legyenek a társadalomnak.

2018-ban az Európai Bizottság készített egy beszámolót azokról a szakpolitikákról, amelyek előmozdítják a munkahelyeken történő felnőttkori tanulást, vagy felkészítsék rá az embereket. Olvassa el a beszámolót, hogy megismerje a fő üzenetét a szakpolitikai fejlesztéseknek az inspiráló esettanulmányok nyomán.

Vett már részt olyan sikeres projektben, ami a munkahelyi tanulás továbbfejlesztésére, vagy ezen a területen újítások bevezetésére irányult? Esetleg ismer olyan kezdeményezést, amely mentorok vagy munkáltatók olyan jellegű képzésére irányul, amelynek célja a munkahelyi környezetben történő tanulás lehetővé tétele, támogatása? Ossza meg sikeres projektjét november 11. és 13. között ezen az oldalon, és segítse új ötletekkel a felnőttkori tanulásban részt vevők európai közösségét! 

Az itt megosztott történetek havi hírlevelünkben is megjelennek.

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Displaying 1 - 10 of 12
 • Aleksandrs Lange's picture
  Ja darba vieta apzināti, mērķtiecīgi organizē darbinieku profesionālo pilnveidi, tas nozīmē, ka iestādei rūp savi darbinieki. Jebkurai iestādi ir jāsaprot, ka mūsdienu automatizācijas, digitalizācijas un globalizācijas apstākļos darbinieku izglītošanai ir liela nozīme. Un, ja šīs apmācības notiek darbiniekiem izdevīgā laikā, vietā un jēgpilni, tad darbinieks spēj profesionāli augt.
 • Anna Lasmane's picture
  Arī mana darba vieta organizē dažādus seminārus. Pozitīvi ir tas, ka tas tiek iekļauts darba laikā, jo bieži vien uzņēmums neizprot cik svarīga ir darbinieku iesaiste dažādās aktivitātes, manuprāt, tas ir lielisks motivators! Pie mums bija atnākuši pārstāvji no Pasaules dabas fonda un ļoti saistošā veidā mes diskutējām par to kā biroja vide mēs varam darboties videi draudzīgāk. Ieguvu daudz labus padomus un jaunas zināšanas, kas noteikti turpmāk noderēs! 
 • Aušrinė Česnulienė's picture
  Kalbant apie mokymąsi darbo vietoje individo lygmenyje, galiu vadinti save laimės kūdikiu. Man pasisekė, kad dirbu Marijampolės Trečiojo amžiaus universitete, kur organizuojame užsiėmimus vyresnio amžiaus žmonėms, kurie nori mokytis. Universitete 14 fakultetų, kas reiškia, kad organizuojame mažiausiai 14 renginių per mėnesį. Ką tai reiškia? O gi tai, kad kas mėnesį praturtėju žiniomis iš skirtingų sričių - nuo sveikatingumo iki teisės, nuo psichologijos iki politikos, nuo dvasinio tobulėjimo iki kultūros ir meno. Kasdien sužinau kažką nauja, kasdien mokausi, kasdien įgaunu patirties. Taip pat mokau senjorus naudotis išmaniaisiais įrenginiais, o mokydama mokausi kartu su jais - klausyti, išgirsti, kantriai atsakyti, pakartoti, ieškoti kūrybingų sprendimų, kaip palengvinti mokymąsi. 
 • Rēzija Cela's picture
  Viens no mūžizglītības galvenajiem mērķiem ir izglītības process visa mūža garumā, kas balstās uz vajadzībām iegūt zināšanas, prasmes un pieredzi, lai paaugstinātu vai mainītu savu kvalifikāciju atbilstoši interesēm, vajadzībām un darba tirgus prasībām, līdz ar to pieaugušo izglītība darba vietā ir izvēlēts kā precīzs fokuss. Nonākot jaunā darba vidē, notiek aktīva jaunu zināšanu apguve, līdz ar to tas ir gan darba devēja, gan darba ņēmēja interesēs nodrošināt kvalitatīvas jauno darbinieku apmācības. Nākamais posms ir radīt darbiniekam iespējas attīstīties tālāk pa karjeras kāpnēm, jo psiholoģiski ir grūti strādāt vidē, kurā nav izaugsmes iespējas vai prestiža paaugstināšanas iespējas. Protams svarīga ir pati darba vide un kādu to veido uzņēmuma vadītājs.
 • Julija MELNIKOVA's picture
  Mokymasis darbo vietoje - populiari idėja. Šiuolaikinėje mokslinėje literatūroje plačiai argumentuojama, jog mokymasis darbo vietoje yra efektyvesnis negu išorinis mokymasis. Mokymasis darbo vietoje yra vienas svarbiausių besimokančios organizacijos bruožų (Handy, 2009). Besimokančioje organizacijoje organizacinis mokymasis vyksta trimis lygmenimis: 
  - Individo lygmuo – individas turi dalyvauti nepertraukiamame mokymosi procese: tvirtos asmeninės kompetencijos yra tikslas 
  - Grupės lygmuo – kiekviena grupė organizacijoje turi tapti sėkminga mokymosi grupe. Kaita – bendruomeninis procesas, kuriam reikia partnerystės ir bendradarbiavimo. 
  - Organizacijos lygmuo – organizacija turi institucionalizuoti atsinaujinimo procesus, paremti vizijų kūrimą, diagnozę, problemų sprendimo tobulinimą ir įgyvendinimą.
 • Ingrida Muraskovska's picture
  Domāju, ka vairāk būtu jārunā par dažādām iespējām jeb formām, kā mācīties darba vietā. Vieni ar šo jēdzienu saprot organizētas mācības grupai, citi - indivīda paša mērķtiecīgu mācīšanos jeb kopā ar mentoru. Zinu, ka lielajiem uzņēmumiem ir mācību plāni. Piemēram, uzņēmums ir izvēlējies kādu tēmu, kuras apguvē iesaistās visi darbinieki. Teiksim, atbildība pret vidi. Un patiešām, katra līmeņa darbiniekam ir par ko domāt un papildināt zināšanas par šo tēmu. Un veidojas vērtībās balstīta kopības apziņa. Mazajos uzņēmumos retāk nākas sastapties ar sistēmisku pieeju mācībām. Taču arī tur ir dažādas iespējas, kuras vajadzētu popularizēt, lai iedvesmotu pārējos.  
 • Ērika Grigorjeva's picture
  Ieguvēji izglītošanās procesā darbavietā ir gan darbinieks,gan darba devējs,jo mācības nodrošina, veicina personības attīstību,iesaisti mūžizglītībā,gan konkurētspēju darba tirgū. Mācīšanās darba vietā pieaugušajiem dot iespēju atjaunināt zināšanas un prasmes,kas nepieciešamas darbā un dzīvē. Ir prieks dzirdēt par katru darba vietu,kur pieaugušais var izglītoties,kas arī motivē mācīties,jo nevar vairs aizbildināties ar laika trūkumu vai ģeogrāfisko novietojumu.
 • Anastasija Kravcenoka's picture
  It is good idea but how serious some people will learn if they have to work? Some people are so busy at work that sometimes it is no time to think about something different 
 • Laura Kutra's picture
  Piekrītu, ka pieaugušajiem regulāri jāpilnveido darbam un dzīvei nepieciešamās zināšanas un prasmes, taču darba devējiem jāizstrādā mehānisms, kā pārbaudīt darbinieku izglītošanās kvalitāti un lietderību, lai apmācības, kursi, lekcijas, semināri u.c. netiktu apmeklēti tikai tāpēc, ka to prasa darba devējs.
 • Anita Meiere's picture
  Darba vietā izglītošanās ir ērta ne tikai ģeogrāfiski, bet arī uzlabo darba vides mikroklimatu. Ir iespējams izglītot darba vietā kolēģus ar kolektīvu saliedēšanās aktivitātēm, kas ir ļoti noderīgi pozitīvu emociju gūšanai. Nemaz nerunājot par semināriem, lekcijām, kas noderīgas ikdienas darbam. Visnotaļ pozitīvi vērtējams pasākums!