chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Electronic Platform for Adult Learning in Europe

Blog

EPALE focus: Environmental awareness and protection

16/01/2020
by EPALE Moderator
Language: EN
Document available also in: SK EL ES IT RO MT PL SL HU DE FR NL PT SV FI LV CS LT ET

/en/file/website-imgpngwebsite-img.png

Environmental awareness and protection
Environmental awareness and protection

The European Commission has recently presented the European Green Deal, which is an ambitious package of measures that should enable Europeans to benefit from sustainable green transition and also represents the new EU growth strategy. Above all, the European Green Deal sets a path for a transition that is just and socially fair. It is designed in a way as to leave no one behind in the great transformation ahead.

To create a more sustainable world and to engage with sustainability-related issues, individuals must become sustainability change-makers (4th Global Report on Adult Learning and Education, UNESCO). For that to happen, citizens need to develop a set of competences to tackle inequalities in participation and fully engage with social dimensions such as environmental protection, climate change and responsible consumption. A vibrant adult learning and education system plays a key role in creating a more sustainable world.

Here at EPALE we strongly believe that adult education can foster and support the promotion of skills that enable active citizenship and people engagement. Indeed, adult education plays a crucial role in fighting against growing inequalities. Visit EPALE regularly, there will always be something new to discover on Environmental awareness and protection! 

Do you know of worthwhile ideas and good practices on responsible consumption and environmental protection? Have you been involved in successful projects with a focus on environmental awareness? Share your experience with our community, you can do that by publishing content on our blog, newsroom, event calendar and resource centre!

► On 18 March you will also have the possibility to join our online discussion on how to contribute to Environmental awareness in the field of adult learning.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email
Refresh comments Enable auto refresh

Displaying 1 - 10 of 16
 • Andreas Koreimann's picture
  Dear colleagues, we would like to invite you, your colleagues and stakeholders very warmly to our EPALE Online Conference 2020: The role of adult education in fostering environmental awareness and sustainabilityon 17th and 18th of June 2020. Here you can find the links to the programme and registration. We are looking forward to your participation. Best wishes from Austria
 • INGA ROZĪTE's picture
  Vis jau būtu labi bet pie pašreizējās situācijas (Covid-19 vīrusa), tie ražoti jauni atkritumi-sejas aizsargmaskas, plastmasas cimdi, mazās dezinfekcijas pudelīte.Kāds daudzums tiek patērēts?. Kur vis pēc tam mētāsies, vai ir kāds padomājis par to?

 • Tatjana Vucāne's picture
  Kopš 2014.g. manā dzīvē notika lielas pārmaiņas.Mainīju savu dzīves veidu un ieradumus.Uzsāku aktīvu ikdienas talkošanu-  meža sakopšanu. Šķirošanu. Saku domāt zaļi un piedomāt pie ediena. 
  Facebook lapā izveidoju Green Agent lapu kur meklēju līdzomājošos cilvēkus, dalos ar bildēm, video, linkiem uz citu labu Green informāciju, acinot cilvēkus pievienoties un atrast laiku aizdomāties.

 • Ilze Onzule's picture
  Priecājos par katru aktīvu cilvēku. Tavā grupā 1468 cilvēki! Labs skaitlis. 
  Kas bija tas, kas uzrunāja tieši tevi pievērsties vides sakopšanai?
 • Ilze Onzule's picture
  Daugavpils jauniešu organizācijas “Apelsīns” dalībnieces aktīvi darbojas piepilsētas meža teritorijas sakopšanā. Talkas rīkos vietās, par kurām organizācijai ziņo pilsētas iedzīvotāji. Darbos tiek aicināts piedalīties ikviens, kam rūp tīra vide. “Latvijas Valsts mežu” Dienvidlatgales mežkopības vadītājs Aldonis Utināns sašutis par cilvēku atstātajiem gružiem. Turklāt lielākā daļa no šiem atkritumu ir šķirojama un tiek pieņemti bez maksas netālu esošajā atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumā. “Daugavpils ir ļoti liela pilsēta, bet šķiroto atkritumu placis ir tikai viens. Mēs, “Latvijas Valsts meži”, tepat Daugavpilī piepilsētas mežus tīrot, pagājušogad iztērējam vairāk nekā 18 000 eiro,” stāsta Utināns. “Man liekas, ka vajadzētu kaut kādas mulāžas izdomāt ar kamerām. Varbūt palīdzēs. Vai pastaigās ņemt kameru, un, ja ko redzēsim, tad var noķert,” saka organizācijas “Apelsīns” dalībniece Darija. 
 • Ayşegül Demirelçe Adar's picture
   DOĞAYA DOKUN Etwinning Projesiyle hedefimiz, kullanma sonucu  biten pil ve bataryaları toplayıp ilgili yerlere teslim etmektir.Çünkü çöpe atılan pil ve bataryalar doğaya ve ekonomiye zarar verir. Bu proje ile 16-19 yaş grubundaki kursiyerlerimizle hem ulusal hemde uluslararası 66 proje ortağı ile atık pil konusunda büyük bir farkındalık yarattık. 

 • Jeļena Naumoviča's picture
  Kopš 2011. gada Korejā darbojas unikāla zaļo norēķinu karšu sistēma. Pērkot bioloģiskos produktus, izmantojot sabiedrisko transportu un pat vienkārši atsakoties no skaidras naudas, korejieši uzkrāj punktus, kurus pēc tam var tērēt par komunālo pakalpojumu rēķiniem vai ziedot labdarībai. Šī programma ir daļa no Dienvidkorejas plāna līdz 2020. gadam samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas par 30%.
 • Monta Meikališa's picture
  Vai tiešām ticat, ka izglītošana palīdzēs cilvekiem saudzēt vidi utt? Ņemot piemērus no lielajām kompānijām, kas it kā (izsniedz salmiņus pēc pieprasījuma) vai arī ( pārstrādātās pudeles izmanto apģērbu ražošanā) tas ir par maz, jo °taja pat laikā tiek piesārņots kaut kas cits un visi to zina. Tam jābūt kam milzīgakm par ''runāšanos'' ''izglītošanu'', ja pārstās pavisam ražot, piemēram, salmiņus utt un aizvietos tos pavisam visā pasaulē, tad tas jau kaut nedaudz kaut ko dos, bet kamēr visa pasaule nav uz vienas nots, tas neko nedos. Paldies. 
 • Pēteris Upacers's picture
  Biežāk cilvēkam ir ērtak nomest vai izmest drazas, saucam to darbību kā gribam, nevis pacelt savākt un pārstrādāt. Cilvēks pēc dabas ir slinks un slinkums mūs novedīs tur kur ir miskaste.
 • Tatjana Vucāne's picture
  Prieks, ka cilvēki par šo tēmu runā ar vien vairāk un patīkami pārsteidza arī pozitīvie komentāri, kas ir pārsvarā!