chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Electronic Platform for Adult Learning in Europe

 
 

Blog

Be inspired by vocational education success stories!

01/12/2017
by Muneeb AHMAD
Language: EN
Document available also in: RO LV

The 2017 European Vocational Skills Week may have passed but the campaign to promote vocational education and training (VET) is still ongoing! The exciting online exhibition of success stories can be explored to inspire learners across Europe to understand the importance of VET, which can take different forms and routes. It covers a vast range of skills from designing clothes to developing apps. VET offers the chance for learners to turn a creative skill or hobby into a thriving career. For example, Erasmus+ and European Social Fund (ESF) help thousands of people to transform their lives though VET.

From these fantastic experiences, the online exhibition allows you to browse real life stories from a selection of inspiring EU projects. You can see the impact of VET on learners from many diverse backgrounds. Learn how vocational training, supported by ESF funding, helped George to bring his plumbing, carpentry, welding and electrical skills up-to-date. Discover how an Erasmus+ vocational traineeship helped Katja from Luxembourg to embrace a new country, language and culture. Read about Jane, from Denmark, who decided to retrain and embrace a new career in her mid-fifties.

Click here to explore the online exhibition now

However, that’s not all. The European Vocational Skills Week campaign is allowing you to share your very own success stories! Tell your story about VET and you could help to inspire others. Your success story will give other learners the potential to understand the opportunities offered to them through VET. For example, you could write about an apprenticeship that helped you gain your first professional experience in work or a training course that gave you a chance to gain vital new skills. Stories don’t need to be any longer than 200 words and you can even include images, videos and social media details to promote your success.

Ready to inspire others? Click here to share your success story

Finally, if you’re looking for some fun, enter the European Vocational Skills Week exhibition quiz. Read about the stories from the online exhibition and then all you have to do is answer just 15 multiple-choice questions. If you get over 50% of the questions correct, you’ll be in with a chance of getting your hands on exclusive prizes! The competition closes on the 12.12.2017 (23.59 CEST). 

What are you waiting for? Click here to get quizzing! 

To learn more about VET, visit the European Vocational Skills Week website.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Displaying 1 - 6 of 6
 • Jolanta_ Zastavnaja_'s picture
  Veiksmes stāstu popularizēšana ir lielisks veids kā iedrošināt un motivēt jauniešus iesaistīties. Jaunieši ir talantīgi, uzņēmīgi, radoši, ar jaunām idejām. Veiksmes stāsti ir tie, kas viņiem var palīdzēt realizēt savus sapņus. Manuprāt, mūsdienās lielu lomu ienem prasme -iedvesmot. Kā arī visā pasaulē, ir populāri dažādu pazīstamu cilvēku runas, kas nes sevī iedvesmojošu domu graudu, kas var tālāk klausītājus motivēt. 
 • Andželika Nellija Buņkovska's picture
  Strādājot skolā ir jauki redzēt jauniešus no citām valstīm, kas vēlas iepazīt citas valstis un palīdzēt ar savu darbu. Mūsu skolā ir trīs brīvprātīgie, kas aktīvi iesaistās skolas dzīvē un lēnām mācās latviešu valodu, tas ir ieguvums gan viņiem, gan mums, jo ne tikai jaunieši mācas mūsu kultūru, bet arī stāsta par savu kultūru un savām ikdienas gaitām. Es uzskatu, ka ir nepieciešams, lai šādi projekti turpinatos, un lai jaunieši un ne tikai jaunieši spētu apgūt jaunas kultūras un valodas. Šīs ir zināšanas, kas palīdz tālakā dzīvē, kas bagātina jauniešus kā cilvēkus, un bagātina cilvēkus tiem blakus. Es pati neesmu varējusi piedalīties šādā projektā, bet pēc labās pieredzes pasveru domu noteikti ko šādu īstenot arī savā dzīvē, kaut vai uz neilgu laika posmu.
 • Anda Kalveniece's picture
  Manuprāt veiksmīgie un motivējošie stāsti ir tieši tas, kas jauniešiem ir nepieciešams. Jo jauniešiem ir daudz oriģinālas idejas par jauniem uzņēmumiem, nākotnes plāniem utt., tikai liela daļa tā arī zaudē iedvesmu vai nezina, kur meklēt palīdzību. Tas nozīmē, ka šo vajadzētu popularizēt jauniešu vidū (un ne tikai jauniešu vidū) vairāk, jo es, piemēram, par šo dzirdu pirmo reizi. Protams, reālā dzīvē dzirdēt veiksmes stāstus būtu labāk un efektīvāk, jo tad spēj izjust cilvēka stāstījumam līdzi.  
 • Zane Boka's picture

  Manuprāt, šis ir ļoti lielisks veids kā cilvēki var uzzināt pozitīvu pieredzi un veiksmīgus stāstus no visas Eiropas. Bieži vien cilvēki atmet ar roku dažādām idejām, jo šķiet, ka tās ir neiespējami un grūti realizēt. Taču šāda tiešsaistes veiksmes stāstu izstāde dod iedvesmu ikvienam, kas vēlas uzsākt savu karjeru jaunā līmenī. Mūsdienās arvien populārāka kļūst vietējo uzņēmumu,ražotāju produkcija un pakalpojumi, kas paver plašākas durvis tieši jaunajiem uzņēmējiem, kuri savas prasmes ir ieguvuši profesionālajā izglītībā. Nenoliedzami, ka profesionālās izglītības kvalitāte un līmenis pēdējos gados ir strauji pieaudzis. Modernās tehnoloģijas  palīdz veiksmīgāk un interesantāk apgūt attiecīgās profesijas, kas palielina iespēju tam, ka izglītojamais pēc mācību beigšanas, turpinās darboties izvēlētajā nozarē, nevis meklēs darbu kaut kur ārzemēs. Tieši tāpēc uzskatu, ka nepārtraukti vajadzētu veidot un rādīt šādus veiksmes stāstus, lai ikviens cilvēks neatkarīgi no izglītības līmeņa, vecuma vai dzimuma, noticētu savām spējām un pilnveidotu sevi un savu profesionālo karjeru.  

 • Santa Baumane's picture
  Uzskatu, ka šādu veiksmes stāstu publicēšana un informācijas sniegšana arvien plašākam cilvēku lokam ir ļoti nepieciešama. Tāpēc, ka dzīvē var notikt visādi, var arī rasties idejas uzsākt kaut ko pilnīgi citu, vai arī vienkārši ir vēlme sevi pilnveidot iegūstot jaunu profesiju. Līdz ar to ir ļoti būtiski, lai cilvēki būtu informēti par dažādām profesionālās izglītības iespējām, veidiem un veiksmes stāstiem, kas mudinātu iesaistīties un attīstīties.
  Pirms pāris gadiem profesionālās izglītības iegūšana nebija tik pieprasīta. Tomēr tagad varu teikt, ka tā kļuvusi atzītāka, prestižāka un pacēlusies jaunā līmenī, ko pierāda šo izglītības iestāžu modernizēšana un saistīto profesiju nepieciešamība. Manuprāt, profesionālā izglītība arī turpmāk kļūs arvien pieprasītāka, kas papildinās veiksmes stāstu virkni!
 • Inese Irmeja's picture
  Manuprāt, lai sākut mācīties pēc ilgāka pārtraukuma, ir vajadzīga milzīga apņemšanās, drosme un iedvesma! Tik lieliski, ka izveidota virtuālā izstāde, lai stāstītu par gadījumiem, kad pieaugušie nonākuši šādā situācijā un šīs pūles vainagojušās panākumiem! Turlāt, nebija dzirdēts jēdziens "tiešsaistes izstāde"! Interesanti!