chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Ηλεκτρονική Πλατφόρμα για την Εκπαίδευση Ενηλίκων στην Ευρώπη

Ιστολόγιο

Koostöömõtted kultuuridevahelise suhtluse kursuselt Tallinna Ülikoolis

23/01/2019
από yumi feng
Γλώσσα: ET
Document available also in: EN

Rahvusvahelise magistri üliõpilasena, täiskasvanuhariduses sotsiaalse muutuse heaks, õppisin sel aastal Tallinna Ülikoolis ja töötasin ajutiselt õppeassistendina kultuuridevahelise suhtluse kursusel. Sellel kursusel olen arutanud teemasid ja viinud läbi kultuuridevahelise suhtlusega seotud seminare umbes 100 erineva kultuuritaustaga bakalaureuseõppe üliõpilasega.

Ajutise töötamise jaoks oli mul vaja teha lõplik levitamisprojekt ja ma otsustasin teha sellest antud üliõpilasrühma ideede kogumiku. Küsitlesin nelja vabatahtlikku üliõpilast sellel kursusel ja kõigil neil olid väga erinevad kultuuridevahelised kogemused. Küsisin neilt kolm järgmist küsimust:

Mida tähendab kultuuridevaheline suhtlus sinu jaoks?

Kuidas on kultuuridevaheline suhtlus seotud sinu igapäevaeluga?

Kas arvad, et kultuuridevaheline suhtlus toob kaasa sotsiaalsed muutused?

 

Nende küsimuste esitamisel mõtlesin ka ise vastustele. Ma märkasin, et üliõpilastel on sama teema kohta väga erinevad mõtted, mis teatud määral näitab kultuuridevahelise keskkonna mitmekesisust. Kultuuridevahelisel suhtlusel on tugev seos minu igapäevaeluga, kuna minu magistriõppe programm nõuab, et ma läheksin igal semestril erinevasse paika ja kõik mu kolleegid on rahvusvahelised üliõpilased. Võime suhelda erinevatest kultuuridest inimestega on kindlasti minu töös oluline oskus ja ma olen isiklikult väga huvitatud sellest teemast. Soovin paremini mõista, mida teised erineva taustaga inimesed kultuuridevahelisest suhtlemisest mõtlevad, nii et otsustasin intervjueerida oma üliõpilasi ja koguda nende mõtted kokku. Loodan, et see töö võib anda teistele inspiratsiooni.

Siin on minu levitamisvideo:

 

 

--
Yumi (Can Feng) on IMAESC-i üliõpilane, kes uurib maailma. Ta on huvitatud uutest vaateviisidest erinevates paikades ja erineva kultuuritaustaga inimestega suhtlemisest. Ta on töötanud keeleõpetajana ja mitmesuguste ürituste korraldajana

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email
Refresh comments Enable auto refresh

Εμφάνιση 1 - 1 από 1
  • Εικόνα yumi feng
    intercultural communication
    collaborative ideas collection