chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Ηλεκτρονική Πλατφόρμα για την Εκπαίδευση Ενηλίκων στην Ευρώπη

Πόρος

Finské bohatství: proč a kde se vzalo?

Γλώσσα: CS
Document available also in: FI EN

Αναρτήθηκε από Martin Dobeš

"Budování finského bohatství" je příběhem vývoje finské společnosti od začátku 20. století do dnešní doby. Celé téma je převyprávěno na příkladu imaginární rodiny Virtanen. 

Proč je Finsko tak úspěšné, přestože ještě relativně nedávno bylo jednou z nejvíce zaostalých zemí Evropy? Jaké spouštěče a mechanismy vedly k tak dynamickému rozvoji? A jaký signál a poselství se Finové snaží předat potenciálním novým obyvatelům své země?

Za obrovskými změnami, které se za posledních sto let ve Finsku odehrály, stojí konkrétní kroky a konkrétní opatření. Jak se tyto kroky odrazily v životech lidí? Co se změnilo ve vzdělávání? A jak se změnila práce a zaměstnání? 

Jaké historické události měly největší vliv na stav současné finské společnosti? 

Jaké rozdíly a jaké podobnosti vidíte vy, když Finsko srovnáte se svou domovskou zemí?

Video je dostupné ve finštině a v sedmi dalších jazycích, včetně angličtiny, arabštiny, perštiny, kurdštiny, somálštiny, thajštiny a ruštiny. Je výsledkem projektu Uusimaa ELY Centre's Home z roku 2017. Produkce videa byla částečně financována z ESF. Producentem byla firma Wacky Tie Films Oy.

Video v anglické verzi je možné shlédnout zde.

Συντάκτης(-ες) πόρου: 
Home in Finland -project
Ημερομηνία δημοσίευσης:
Τρίτη, 7 Φεβρουάριος, 2017
Γλώσσα εγγράφου
Είδος πόρου: 
Ανοιχτές Εκπαιδευτικές Πηγές
Χώρα:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn