chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Ηλεκτρονική Πλατφόρμα για την Εκπαίδευση Ενηλίκων στην Ευρώπη

 
 

Αίθουσα σύνταξης

2 Kongres Edukacji Pozaformalnej za nami

24/06/2016
Γλώσσα: PL

Wczoraj, 23 czerwca, w budynku Instytutu Filologii Uniwersytetu Łódzkiego odbył się 2 Kongres Edukacji Pozaformalnej. W wydarzeniu zorganizowanym przez Polską Izbę Firm Szkoleniowych uczestniczyło ponad 300 osób, wśród których znaleźli się przedstawiciele firm szkoleniowych, organizacji pozarządowych, trenerzy, coache oraz reprezentanci władz centralnych i samorządowych.

Podczas kongresu omówiono m.in. trendy i zmiany na rynku edukacji w Europie i w Polsce; oceniono potrzeby rozwojowe branży szkoleniowej wynikające z wyzwań rozwojowych polskiej gospodarki, dokonano również przeglądu szans i zagrożeń rozwoju sektora edukacji pozaformalnej w Polsce.

W ramach kongresu zaprezentowano również najciekawsze inicjatywy realizowane przez podmioty i organizacje zrzeszające środowiska edukacji pozaformalnej oraz nowoczesne rozwiązania edukacyjne. Głównym obradom kongresu towarzyszyły sesje równoległe,  podczas których prezentowano nowoczesne rozwiązania w zakresie edukacji pozaformalnej, inicjatywy i dobre praktyki. W budynku Uniwersytetu wyodrębniono również przestrzeń wystawienniczą, gdzie prezentowane były produkty i usługi dla sektora edukacji pozaformalnej.

Na Kongresie nie mogło zabraknąć platformy EPALE. Przedstawiciele Krajowego Biura EPALE prezentowali ją podczas jednej z przedpołudniowych sesji równoległych oraz promowali na stoisku w części wystawienniczej, które cieszyło się sporym zainteresowaniem zwiedzających.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Εμφάνιση 1 - 2 από 2
  • Εικόνα Maria Jedlińska

    Myślę, że nie sprawą przypadku jest, iż Kongres Edukacji Pozaformalnej został zorganizowany właśnie w Łodzi. Łódż jest jedynym polskim i jednym z nielicznych w Europie Środkowo-Wschodniej członkiem Europejskiego Partnerstwa na rzecz Aktywnego i Zdrowego Starzenia (EIP AHA). Miasto uzyskało status centrum referencyjnego w ramach konkursu ogłaszanego przez Komisję Europejską. Pozwoli to na wykorzystanie potencjału tkwiącego w społecznościach, wiedzy ośrodków akademickich, doświadczenia jednostek samorządowych, lokalnych partnerów oraz biznesu w podnoszeniu jakości życia osób w każdym wieku.

    Łódzkie konsorcjum tworzą Uniwersytet Medyczny, władze regionalne, jednostki samorządu miasta, Szpital Kliniczny im. Barlickiego, Instytut Medycyny Pracy, Klaster Żyjmy Zdrowiej oraz spółki Ericpol-Ericsson.

  • Εικόνα Daria Sowińska-Milewska

    KEP to bardzo interesujące wydarzenie. W tym roku obok dyskusji o trendach i wyzwaniach w branży dużo uwagi poświęcono kwestiom jakości. Zarówno Rejestr Usług Rozwojowych jak i Zintegrowany System Kwalifikacji to systemy mające u podstaw uporządkowanie kwestii pozwiązanych z rynkiem edukacji pozaformalnej. Mamy dużo do zrobienia w Polsce pod tym względem. Wciąż zbyt niska jest też aktywność edukacyjna Polaków. Dużo uczy się młodzież, a wśród dorosłych ci, o najwyższym poziomie wykształcenia. Wyzwaniem a nie rzeczywistością jest nadal "uczenie się przez całe życie".