chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Ηλεκτρονική Πλατφόρμα για την Εκπαίδευση Ενηλίκων στην Ευρώπη

Ιστολόγιο

Kolega kolegai – skatiname suaugusiųjų mokymąsi

19/06/2020
από Oksana Aleknavičius
Γλώσσα: LT

                      Nuo 2019 m. rugsėjo mėn. Vilniaus suaugusiųjų mokymo centro komanda ėmėsi įgyvendinti „Erasmus+”   + KA1 projektą „Edukacinių aplinkų, skatinančių suaugusiųjų mokymąsi ir mažinančių atotrūkį, plėtojimas“.

                      2019 m. spalio 21-25 d. Graikijoje, Pirėjaus mieste VSMC lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Oksana Aleknavičius ir Nelda Pilkienė dalyvavo mokymuose „Mūsų klasė – visas pasaulis: muziejai ir kultūriniai žemėlapiai“, o 2019 m. lapkričio 11-15 d. VSMC tiksliųjų, gamtos ir technologinio ugdymo skyriaus vedėja, matematikos mokytoja Jolanta Paškevičienė ir bibliotekininkė Jolanta Likšienė dalyvavo mokymuose “IKT švietime”. Mokymus organizavo „IDEC“ – „Lifelong Learning Centre“ - „Mokymosi visą gyvenimą centras“. Kiekvienas dalyvis gavo mokymų organizacijos išduotą sertifikatą bei Europass mobilumo dokumentą, kuriame pateikiama informacija apie įgytą tarptautinę patirtį dalyvaujant mokymuose.

                      Mokymų „Mūsų klasė – visas pasaulis: muziejai ir kultūriniai žemėlapiai” svarbiausios temos: muziejų ir kultūrinių vietų edukacinių programų kūrimas, muziejų tipologija ir charakteristikos, kultūriniai gamtos ir miesto peizažai, kelionių organizavimas ir planavimas, Atėnų kultūros paveldas. Buvo vykdomos šios veiklos: kiekvieną dieną seminare buvo pristatoma dienos tema, dalyviai buvo kviečiami sukurti ekskursijas ir mokymo programas, kiekvieną dieną vyko kelionė į lankytinas vietas, kur dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Atėnais ir praktiškai pritaikyti įgytas žinias ir kompetencijas, dalyviai mokėsi planuoti kelionės maršrutą, kiekvienos dienos pabaigoje klasėje ar už jos ribų vyko dienos refleksija, mobilumo metu dalyviai kūrė edukacines programas.

                      Mokymai “IKT švietime” skirti plėsti pedagoginių darbuotojų kompetenciją informacinių komunikacinių technologijų taikymo srityje ir skatinti jų įtraukimą į kasdienį ugdymo procesą. Pagrindinės mokymų temos buvo tokios : el. aplankų bei dienoraščių kūrimas (e-potfolio, blogs, Wikis), mokymosi valdymo sistemos (Moodle), atviros prieigos švietimo turinys (MOOCs), mokymasis žaidžiant, mokomosios simuliacijos ir papildytos realybės galimybės, Google Apps įrankių taikymas mokymo(si) procese. Mokymų metu dalyviai keitėsi gerąja patirtimi su kolegomis iš kitų šalių, įgijo teorinių žinių ir praktinių įgūdžių, kaip atnaujinti ir papildyti ugdymo turinį naujais IKT mokymo metodais ir priemonėmis.

                      Sugrįžusios iš mokymų ėmėmės projekto tikslų įgyvendinimo. Lapkričio 21 dieną vyko VSMC organizuota šalies vaizdo konferencija, kurioje dalyvavo Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro ir  Jonavos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro mokytojai. Mokytojos Oksana Aleknavičius ir Nelda Pilkienė parengė „Erasmus+”  + KA1 projekto patirties sklaidos pristatymą „Migrantų integracija  -  mūsų klasė – visas pasaulis“. Tarptautinė sklaida vyko ir gerąja patirtimi, įgyta Graikijoje, mokytojos taip pat pasidalijo su Latvijos partnere Astra Vanaga „Erasmus+”  +KA1 švietimo mobilumo projekto „Andragogų profesinių komunikacijos kompetencijų tobulinimas plečiant kokybiško švietimo pasiūlą“ rėmuose.

                      2020 m. gegužės 4 d. buvo organizuoti mokymai VSMC mokytojams „Pažangių informacinių komunikacinių technologijų taikymas praktikoje“. Mokymų metu mokytojai supažindinti su galimybe plėsti savo dalyko edukacines aplinkas šiuolaikiniais informacinių komunikacinių technologijų (IKT) įrankiais. Mokymų metu pristatyti keletas įrankių. Pirmasis – elektroniniai aplankai ir tinklaraščiai (e portfolio). Jie suteikia galimybę organizuoti ir pristatyti mokymosi pasiekimus (namų darbus, mokyklos projekto medžiagą ir kt.), ugdyti įsivertinimo įgūdžius, sukurti elektroninį tekstą įvairioms temoms. Antrasis įrankis – simuliacijos (tokios kaip PHET, Google earth). Simuliacijų dėka galima parodyti realaus gyvenimo situacijas, pateikiant jas nerizikingoje aplinkoje. Trečiasis įrankis – papildyta realybė. Papildytoji realybė yra mišri realybė, kuriama naudojant kompiuteriu "papildytus" suvokiamos realybės elementus. Naudojama kompiuterio kamera, mobiliojo telefono kamera ar kitos priemonės. Gautas vaizdas yra apdorojamas, atpažįstami tam tikri objektai ir tuo metu ant stebimo vaizdo pateikiama papildoma informacija, grafiniai elementai. Taip pat buvo pristatytas mokymosi metodas „Think and wonder“- „Mąstyk ir stebėkis“ . Organizuojant pamokas netradicinėje erdvėje (dažniausiai kurio nors tipo muziejuje) svarbūs šie žingsniai: veiklos prieš pamoką, veiklos pamokos metu, veiklos po pamokos. „Mąstyk ir stebėkis“ metodas tinka kaip veikla prieš pamoką, kai norima sužadinti, įtraukti mokinius, ugdyti jų kritinį mąstymą – mokytojas pateikia pasirinkto objekto iš ekspozicijos nuotrauką ir paprašo mokinių trumpai parašyti į ką jis panašus, iš ko objektas pagamintas, koks kyla klausimas, žiūrint į objektą. Tokiu būdu sužadinamas mokinių noras daugiau sužinoti apie objektą ir su juo susijusią informaciją. Mokymų pabaigoje buvo pateikta apklausa apie mokymus, kurią atliko visi dalyviai.                      

„Erasmus+”   KA1 projekto mokymuose „Edukacinių aplinkų, skatinančių suaugusiųjų mokymąsi ir mažinančių atotrūkį, plėtojimas“ išmokome naujų mokymo metodų, keitėmės gerąja patirtimi su kolegomis iš kitų šalių, įgijome teorinių žinių ir praktinių įgūdžių, kaip atnaujinti ir papildyti ugdymo turinį naujais IKT mokymo metodais ir priemonėmis, išmokome kurti muziejų ir kultūrinių vietų edukacines programas, organizuoti  ir planuoti mokymus netradicinėse erdvėse, susipažinome su Atėnų ir Pirėjo kultūros paveldu.

Ačiū „IDEC“ – „Lifelong Learning Centre“ - „Mokymosi visą gyvenimą centrui“ už puikius ir įdomius mokymus, kurių metu įgytomis žiniomis galėjome pasidalinti su kolegomis.

Parengė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Nelda Pilkienė

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email