chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Ηλεκτρονική Πλατφόρμα για την Εκπαίδευση Ενηλίκων στην Ευρώπη

Αίθουσα σύνταξης

Kultura w sieci - nowy program dotacyjny MKiDN

04/04/2020
από Monika Schmeich...
Γλώσσα: PL

Ze względu na trwający stan epidemiczny i związane z tym zamknięcie instytucji kultury w kraju Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło nowy program grantowy o nazwie "Kultura w sieci". Składa się on z dwóch elementów - stypendium dla artystów i programu dotacyjnego, którego opertatorem jest Narodowe Centrum Kultury. W ostatnich tygodniach właściwie cała działalność kulturalna i artystyczna przeniosła się do świata cyfrowego. Działania Ministerstwa mają na celu wsparcie artystów i instytucji w udostępnianu inicjatyw i dóbr kultury szerokiej publiczności:

"W twórczość artystyczną z definicji wpisany jest kontakt twórcy z odbiorcą, z publicznością. Odbiorca jest artyście niezbędny. W wielu wymiarach – artystycznym, społecznym, ekonomicznym. Sytuacja, w której się znaleźliśmy, spowodowała, że część artystów została pozbawiona bezpośredniej relacji ze swoją publicznością. Lukę tę jednak natychmiast zaczęły wypełniać media, przede wszystkim Internet i media społecznościowe, dzięki którym artyści komunikują się ze swoimi widzami, ale też docierają do nowych odbiorców. Program „Kultura w sieci” ma służyć wzmocnieniu oferty naszych twórców w Internecie, zmianie lub rozszerzeniu form upowszechniania ich twórczości o obecność w mediach elektronicznych. Z finansowania mogą skorzystać zarówno sami artyści, jak i organizacje pozarządowe oraz prywatne i samorządowe instytucje kultury” – mówi o założeniach programu prof. Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego."

Budżet programu to 20 mln zł. Wnioski można składać do 20 kwietnia a dotacja projektu może wynieść nawet 100%.

Więcej informacji dostępne jest na stronie MKiDN oraz NCK.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn