chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Ηλεκτρονική Πλατφόρμα για την Εκπαίδευση Ενηλίκων στην Ευρώπη

Αίθουσα σύνταξης

Menas ir verslumas – ne taip jau ir tolima

04/03/2020
από Gintarė Černikienė
Γλώσσα: LT

Ar bandėt kalbėti verslumo temomis pasitelkę meno kūrinius? Ne? VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras kartu su partneriais iš Bulgarijos, Ispanijos, Nyderlandų ir Turkijos naujame „Erasmus+” projekte pabandys tobulinti suaugusiųjų švietėjų ir besimokančiųjų verslumo kompetencijas, pasitelkdami žinomus meno kūrinius.

Kad lengviau įsivaizduotumėte pagrindinę projekto idėją ir užduotį, pažvelkite į žemiau pateiktą Helene Schjerfbeck paveikslo nuotrauką. Pasitelkdami šį meno kūrinį galime, pavyzdžiui, aptarti šeimos ir darbo santykių derinimą, moters verslininkės paveikslą ir pan.

                                                                                                    

/lt/file/img201912031631071jpg-2img_20191203_163107_1.jpg

Arba pažvelkime į kitą Antti Pheasant paveikslą žemiau. Suaugusiųjų švietėjas su besimokančiaisiais gali aptarti tokias temas, klausimus: koks yra stereotipiškas verslininko paveikslas? Kokiomis savybėmis pasižymi verslininkas? Ar verslo santykiuose svarbus įvaizdis? Kaip save tinkamai pristatyti darbo pokalbyje? Klausimų ir temų galima sugalvoti pačių įvairiausių.

                                                                                                    

/lt/file/img201912031716191jpg-0img_20191203_171619_1.jpg

Jau rengiame metodiką, kaip identifikuoti ir taikyti meno kūrinius suaugusiųjų švietime skatinti kūrybiškumą, inovatyvumą ir verslumą. Metodika apjungs meno teoriją ir istoriją, meno terapiją, spalvų terapiją, kūrybinio rašymo ir istorijų pasakojimo principus. Partneriai siekia, kad metodiką galėtų taikyti meno srities išsilavinimo neturintys specialistai. Pasitelkę meno kūrinį nenagrinėsime, kokią akimirką bandė pagauti menininkas, ką vaizdavo ir pan. Čia svarbiausia, kokias mintis, idėjas mums (specialistams, besimokantiesiems) sukelia pasirinktas meno kūrinys. Meno kūrinio tikslas – paskatinti diskusiją, išeiti iš mąstymo rėmų.

Metodikoje taip pat aptarsime grupės dinamikos procesus, konsultavimo, refleksijos ir savirefleksijos  metodus, pateiksime bendrą struktūrą ir metodines gaires, kaip pasitelkus meno kūrinius parengti veiklas su besimokančiaisiais.

Projekte pateiksime sąrašą pasaulio ir konkrečių šalių dailės ir literatūros kūrinių, kuriuos galima pasitelkti individualiose ir grupinėse veiklose su besimokančiaisiais. Be to, parengsime 8 skirtingus pamokų pavyzdžius, kad iliustruotume teoriją praktiniais pavyzdžiais. Metodiką išbandysime su suaugusiųjų švietėjais ir besimokančiaisiais.

Jeigu norėtumėte įsitraukti į metodikos išbandymą, susisiekite:

Gintarė Černikienė

g.cernikiene@zispb.lt


Projektas „Meno panaudojimas skatinti kūrybiškumą ir inovatyvumą suaugusiųjų švietime” (AA4ECI), Erasmus+ programos strateginių partnerysčių projektas Nr. 2019-1-LT01-KA204-060488, projekto trukmė 2019-11-01 – 2021-10-31.

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Εμφάνιση 1 - 1 από 1
  • Εικόνα Aušrinė Česnulienė
    Kalbėti apie savo jausmus, emocijas bei mintis pasitelkiant meną - nėra naujiena. Esu girdėjusi apie meno terapijos taikymą psichologijoje, tačiau menas ir verslumas - man netikėtas derinys! Būtų įdomu pačiai išmėginti šią naujai kuriamą metodiką, sužinoti, kaip taikant meno kūrinius švietime paskatinti verslumą.  Nekantriai lauksiu projekto rezultatų! Sėkmės!