Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο
Blog
Blog

Poznaj projekt SELF-E

Jakie są obecnie perspektywy stojące przed młodymi ludźmi? Czy powinni oni podejmować pracę? Skierować swoje wysiłki na nauce? A może warto przekuć swoje hobby w udany biznes?

Jakie są obecnie perspektywy stojące przed młodymi ludźmi? Czy powinni oni podejmować pracę? Skierować swoje wysiłki na nauce? A może warto przekuć swoje hobby w udany biznes?

A co jeśli powiemy Ci, że istnieje specjalna platforma, na której możesz ocenić własną wiedzę i umiejętności w zakresie przedsiębiorczości stylu życia i sprawdzić, czego potrzebujesz, aby rozwijać swoje własne pomysły? Co więcej, na tej platformie możesz znaleźć materiały do samodzielnej nauki, dzięki którym zrozumiesz jak rozwijać swój własny biznes. To narzędzie zostało opracowane w języku angielskim, dzięki czemu mogą z niej korzystać ludzie z całego świata. Nawet, jeśli nie mówisz zbyt dobrze po angielsku, nie martw się, wszystkie materiały na platformie możesz znaleźć też w językach bułgarskim, greckim, litewskim i polskim. Zainteresowany? Odwiedź stronę internetową projektu i sprawdź sam: https://self-e.lpf.lt/

     

Jeśli jesteś osobą, która chce rozwijać swoje umiejętności osobiste i zawodowe, projekt SELF-E przeznaczony jest właśnie dla Ciebie!

Głównym celem projektu jest promowanie wysokiej jakości pracy z młodzieżą w celu wspierania ich samozatrudnienia. Projekt ma również ułatwić osobom pracującym z młodzieżą organizowanie innowacyjnego kształcenia nieformalnego w zakresie samozatrudnienia młodzieży oraz wesprzeć ich w zakresie stosowania nowych metod motywowania młodzieży z mniejszymi szansami do nauki i samozatrudnienia.

Wszystkie te cele przyczynią się do ułatwienia młodym ludziom przejścia z okresu młodzieńczego do dorosłości poprzez integrację na rynku pracy w ramach samozatrudnienia opartego na stylu życia. Młodzi ludzie, którzy skorzystają z projektu, rozwiną również kompetencje związane z poczuciem inicjatywy i przedsiębiorczości, które są bardzo ważne z punktu widzenia obecnego rynku pracy.

       

Jeśli jesteś osobą pracującą z młodymi ludźmi i chcesz podnieść jakość swoich szkoleń, możemy Ci pomóc! Opracowaliśmy zestaw narzędzi dla osób pracujących z młodzieżą "Mentoring społeczny jako innowacyjna ścieżka kształcenia w zakresie przedsiębiorczości opartej na stylu życia - SELF-E". Znajdziesz w nim nową, innowacyjną metodologię szkolenia, którą możesz zastosować podczas pracy z młodzieżą, aby zmotywować ją do rozwijania własnego biznesu. Ponadto, kurs szkoleniowy SELF-E opiera się na metodologii mentoringu.

Jesteś młodym człowiekiem, który chce zostać przedsiębiorcą lifestyle'owym, ale nie wiesz, czego potrzebujesz? Proszę bardzo! Prezentujemy Ci zbiór praktycznych materiałów – Przedsiębiorczość oparta o styl życia. Jest to zestaw praktycznych ćwiczeń do samodzielnej nauki i rozważań, które mogą być wykorzystane przez każdego. Ten zbiór materiałów umożliwia wykorzystanie innowacyjnej metodologii szkoleń w realizacji nieformalnego kursu szkoleniowego SELF-E, który łączy samokształcenie (mentor wyznacza uczniom zadania do samodzielnej nauki), oraz indywidualne sesje mentorskie do prowadzenia dalszej dyskusji dotyczącej poznanego materiału.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak możesz ocenić swoje kompetencje nieformalne? Nie musisz się już dłużej martwić! Pomoże Ci w tym narzędzie do walidacji kompetencji "Poczucie inicjatywy i przedsiębiorczości", które również zostało opracowane w ramach tego projektu. Jego celem jest walidacja umiejętności i kompetencji uzyskanych w wyniku realizacji działań nieformalnych. Ocena kompetencji odbywa się w oparciu o metodologię testów online z użyciem szeregu pytań zamkniętych, które możesz wykonywać samodzielnie.

Te rezultaty projektu zostały przetestowane w krajach partnerskich konsorcjum: Bułgarii, Cyprze, Litwie i w Polsce, przez osoby pracujące z młodzieżą. Wszystkie te osoby testowały projekt i stwierdziły, że są bardzo zadowolone z innowacyjnej metodologii edukacyjnej, materiałów do samodzielnego uczenia się i narzędzi do walidacji.

Teraz Twoja kolej! Sprawdź, co przygotowaliśmy w ramach tego projektu. Gwarantujemy, że się nie zawiedziesz. 

      

Login (0)

Users have already commented on this article

Συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να δημοσιεύσετε σχόλια.

Want to write a blog post ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new article!

Τελευταίες συζητήσεις

Συζήτηση EPALE: Οι ψηφιακές δεξιότητες ως τρόπος πρόσβασης σε μαθησιακές ευκαιρίες

Η EPALE διοργανώνει μια διαδικτυακή συζήτηση στο πλαίσιο της Θεματικής εστίασης Απριλίου-Ιουνίου για τις Ψηφιακές Δεξιότητες.

Περισσότερα