chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Ηλεκτρονική Πλατφόρμα για την Εκπαίδευση Ενηλίκων στην Ευρώπη

Αίθουσα σύνταξης

MOKYMASIS DARBO VIETOJE- BESIMOKANČIOS BENDUOMENĖS BRUOŽAS

19/06/2019
από Diana Stuopelienė
Γλώσσα: LT

VšĮ Telšių regioninis profesinio mokymo centras aktyviai  siekia kokybiško profesinio mokymo/si, domisi profesinio mokymo naujovėmis, pritaiko jas savo aplinkoje. Centro bendruomenei svarbu turėti galimybes tobulėti, prie to prisideda  Erasmus+" projektai.

Informacinių technologijų (IT) srities kompiuterinio projektavimo operatoriaus specialybės 6 mokiniai nuo 2018 m. spalio 14d. iki  lapkričio 11d. 4 savaites stažavosi Maltoje įvairiose firmose, užsiimančiose reklamos gamyba, projektavimu, IT technikos bei nekilnojamo turto pardavimais- „Pixel Services“, „Colour Focus“, „Quicklets“, „Uniprint“ ir kt, kur tobulino reklamos gamybos, projektavimo, vaizdų apdorojimo, vizualinio dizaino įgūdžius.  Grįžęs iš stažuotės Modestas dalinosi įspūdžiais: "Mano žinios ir gebėjimai gerokai pasistūmėjo į priekį, vis dėlto yra sakoma, kad praktika- geriausias mokymosi būdas ir tuo aš įsitikinau savo kailiu. Išbandyti naujas programas buvo smagu ir įdomu, kadangi Adobe Iliustrator gan žaisminga programa,  su ja malonu dirbti. Mano supratimas apie savo specialybę gerokai prasiplėtė. Labiausiai patobulinau savo, kaip projektuotojo, žinias ir gebėjimus, kadangi man dažniausiai užduodami darbai ir būdavo suprojektuoti, sumaketuoti ar šiaip apipavidalinti kažkokį darbą.  Labiausiai stažuotėje patiko galimybė išbandyti kažką naujo bei  savęs įsivertinimas, kad aš su savo dabartinėmis žiniomis jau galėčiau dirbti, kaip pilnavertis darbuotojas".

Apdailininko (statybininko) specialybės trečio kurso 4 besimokantieji mėnesį stažavosi EstijosVilijandii profesinio mokymo centre. Vadovaujami patyrusių profesijos mokytojų, tobulino  paviršių paruošimo, glaistymo, dekoratyviojo dažymo, kampų formavimo, fasadų dažymo, palangių restauravimo praktinius gebėjimus. Besimokančiųjų profesinis tobulėjimas neapsiribojo vien tik darbu mokyklos laboratorijose. Jie susipažino ir su gamybos procesais - 6 dienas jiems teko padirbėti Vilijandii profesinio mokymo centro partnerinėje statybos įmonėje, kur turėjo galimybę tiesiogiai pasitikrinti savo įgūdžius darbo rinkos sąlygomis realioje darbo vietoje. Martynas džiaugėsi: stažuotėje patiko ir mokymas, ir bendrai viskas, nes mokykla stipri, mokymui sąlygos labai geros, bendrabučiai labai gerai įrengti, užtikrinamos geros sąlygos asmeniniam tobulėjimui. Laisvalaikiui daug veiklos, sporto salė, krepšinio salė, krepšinio aikštelė lauke, tinklinio aikštelė tiek viduje, tiek lauke, bilijardas, stalo tenisas“.

 

Stažuotės buvo naudingos ne tik dėl profesinių įgūdžių tobulinimo. Tiek Maltoje, tiek Estijoje stažuočių dalyviai pateko į tarptautinę aplinką, kur nuolat bendravo su kitų šalių studentais, todėl prasiplėtė jų akiratis, pagerėjo anglų kalbos gebėjimai. Tomas pastebėjo, kad įspūdingiausia šios stažuotės dalis- tai kultūrinė veikla ir kultūros pažinimas: susipažinau su daugeliu to krašto žmonių, jie papasakojo apie savo kultūrą bei papročius. Tai visai kas kita, negu išgirsti informaciją iš kokio nors gido“. Modestas pataria: „jei kada nors jums bus pasiūlyta vykti į stažuotę, niekados neatsisakykite, nes joje įgysite daug jūsų profesijai reikalingos patirties ir išplėsite savo akiratį“.

 

Grįžę iš stažuočių, įgytą patirtį mokiniai pristatė Centro bendruomenei atvirų pamokų metų, supažindino bendramokslius ir IT bei statybos srities profesijos mokytojus su įgyta patirtimi, naudota įranga, technologijomis. Mokiniai demonstravo savo darbus, pristatė darbų atlikimo technologijas, apibūdino technologinius, naudojamų medžiagų bei įrangos ypatumus Maltoje bei Estijoje. Tai sulaukė didelio bendruomenės susidomėjimo, tiek mokiniai, tiek profesijos mokytojai turėjo daug profesinių klausimų. Stažuočių dalyviai džiaugėsi, kad Centro paruošiami mokiniai atitinka Maltos ir Estijos darbdavių reikalavimus šiuolaikiškiems specialistams. Mobilumo projekto dėka profesinis mokymas VšĮ Telšių regioniniame profesinio mokymo centre yra šiuolaikiškas, mokiniai supažindinami su naujausiomis savo specialybių tendencijomis, darbo rinkos poreikiais ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Taip didinama profesinio mokymo atitiktis darbo rinkos poreikiams, skatinamas mokinių domėjimasis savo specialybe, profesijos mokytojų tobulėjimas ir Centro šiuolaikiškumas, tampama besimokančia bendruomene.

Mokslo metai Centre baigiasi su geromis naujienomis- Švietimo mainų paramos fondas skyrė finansavimą naujam mokinių mobilumo projektui „Į profesinį meistriškumą per tarptautinį mobilumą  ir kompetencijų tobulinimą“ Nr. 2019-1-LT01-KA102-060389, kurį įgyvendinant planuojama siųsti 30 mokinių (statybos, automobilių priežiūros, maisto gamybos ir IT sektorių specialybių) į praktikas ES šalyse. Projektą finansuoja ES.

 

Straipsnis parengtas įgyvendinamo Erasmus+" mokinių mobilumo projekto „Tarptautinė patirtis Europoje- sėkmingos integracijos į darbo rinką garantas“   Nr. 2018-1-LT01-KA102-046887 pagrindu, kai  10 centro  mokinių spalio ir  kovo mėnesiais 4 savaites stažavosi užsienyje. Projekto tikslas - mokinių profesinių gebėjimų tobulinimas bei visos Centro bendruomenės supažindinimas su profesinio mokymo ypatybėmis ES. Projektų vadovė Diana Stuopelienė

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn