chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Ηλεκτρονική Πλατφόρμα για την Εκπαίδευση Ενηλίκων στην Ευρώπη

 
 

Πόρος

Evropská směrnice pro uznávání neformálního a informálního učení

Γλώσσα: CS
Document available also in: EN

Αναρτήθηκε από Kristýna Fantová

Evropské Centrum pro rozvoj odborného vzdělávání (Centre for the Development of Vocational Training - Cedefop) vydalo Evropskou směrnici pro uznávání neformálního a informálního učení (European guidelines for validating non-formal and informal learning). Směrnice umožňuje institucím a jednotlivcům porozumět důvodům pro implementaci směrnice a diskutovat o rozhodnutích, které osoby s rozhodovací pravomocí v průběhu procesu musejí udělat. Směrnice byla v roce 2015 znovu přezkoumána a aktualizována po dvouletém procesu, který zahrnoval celou škálu odborníků, kterých se uznávání týká, ať již na národní, sektorové nebo evropské úrovni.

Směrnice je vhodná pro kohokoliv, kdo je odpovědný za vývoj, započetí, realizaci a průběh procesu uznávání. Nedává „správné“ nebo „špatné“ odpovědi, protože odpovědi závisejí na konkrétní dotazované situaci a kontextu. Dokument obsahuje přehled řešení procesu uznávání vzdělávání v evropských zemích. Hlavním cílem směrnice je odkrýt a ukázat neformální a informální učení a získat pro ně uznání a hodnotu.

Συντάκτης(-ες) πόρου: 
European Centre for the Development of Vocational Training (Cedefop)
ISBN: 
978-92-896-1979-0
Ημερομηνία δημοσίευσης:
Παρασκευή, 1 Ιανουάριος, 2016
Γλώσσα εγγράφου
Είδος πόρου: 
Άλλο
Χώρα:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn