chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Ηλεκτρονική Πλατφόρμα για την Εκπαίδευση Ενηλίκων στην Ευρώπη

 
 

Αίθουσα σύνταξης

Globálna cena VPL bola odovzdaná !

22/05/2019
Γλώσσα: SK

V dňoch 7. - 8. mája 2019 sa konal v poradí už 3 ročník Bienále validácie výsledkov predchádzajúceho vzdelávania. S témou "Tvorba politiky - Validácia predchádzajúceho vzdelávania pre vzdelávanie a trh práce" sa Bienále usiluje posilniť platformu pre tvorcov politík, odborníkov, používateľov, výskumníkov a sociálnych partnerov zapojených do vývoja a implementácie validácie výsledkov predchádzajúceho vzdelávania. 

Bienále vyzvalo expertov z celého sveta aby sa prihlásili do súťaže s príkladmi dobrej praxe v troch kategóriách: produkty, postupy a politiky. Sútaž ponúkla expertom z celého sveta príležitosť rozprávať o najlepších postupoch, pomáhať ďalej rozvíjať a implementovať efektívne systémy validácie výsledkov predchádzajúceho vzdelávania. Víťazi jednotlivých kategórií boli vyhlásení a ocenení na večernom zasadnutí dňa 7. mája. Všetci nominanti mali "stánok" v hlavnej sále Bienále, kde mali možnosť predviesť svoj postup/produkt/politiku. 

 

/es/file/screenshot2png-0screenshot_2.png

 

Víťazi jednotlivých kategórií: 

  • PRODUKT: VIRKE the Enterprise Federation of Norway (Tormond Skjerve) 

"Balancing Act"  je model a metóda opisujúca zručnosti nadobudnutné na pracovisku tak, aby ich bolo možné chápať v širšom kontexte pracovného života, ako aj vo formálnom vzdelávacom systéme. 

  • POSTUP: IHK-Projektgesellschaft mbH Ostbranderburg (Violetta Seubert) 

"Hodnotenie kompetencií utečencov a migrantov" - spoločnosť Ostbranderburg vyvinula postup validácie výsledkov predchádzajúceho vzdelávania neformálne nadobudnutých kompetencií špecifických pre pracovné miesta v neregulovaných profesiách duálneho vzdelávania v nemeckom systéme odborného vzdelávania a prípravy pre migrantov a utečencov. 

  • POLITIKA: Regione Piemonte Italy (Teresa Valentino)

"Pravidlá validácie v regióne Piemonte/Taliansko" - prvým viditeľným výsledkom práce je vypracvoanie pravidiel validácie (usmernení). Toto je kľúčový krok smerom k vytvoreniu presvedčivého systému otvoreného všetkým potencionálnym užívateľom. 

 

/es/file/r8p8073-1-1320x931jpg-1r8p8073-1-1320x931.jpg

 

Viac informácií o hodnotení žiadostí a víťazoch sa dozviete priamo na webovej stránke Bienále

    Víťazom srdečne gratulujeme ! 

    Tím EPALE Slovensko. 

    Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn