chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Ηλεκτρονική Πλατφόρμα για την Εκπαίδευση Ενηλίκων στην Ευρώπη

Αίθουσα σύνταξης

"Izglītība visiem" nedēļā UNESCO mudina sabiedrību sekot izglītības attīstībai

27/04/2018
Γλώσσα: LV

Visā pasaulē no 22. līdz 28. aprīlim atzīmē starptautisko nedēļu “Izglītība visiem” šogad ar tēmu “Atbildība un aktīva pilsoniskā līdzdalība kvalitatīvai izglītībai”. Lai sabiedrība varētu aktīvi iesaistīties, būtiska ir regulāra sabiedrības informēšana par izglītības attīstību valstī. Tādēļ UNESCO šogad tematiskajā nedēļā uzsākusi kampaņu #MakeItPublic, aicinot sabiedrību pārliecināties, vai tai ir pieejama regulāra un kvalitatīva informācija par izglītības attīstību valstī.

Kampaņa jau guvusi plašu starptautisko atbalstu: to kā nozīmīgu komunikācijas mehānismu Ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanā atzinusi arī UNESCO “Izglītība 2030” Uzraudzības grupa, kuras sanāksmē martā tika akcentēta nepieciešamību pielikt kopīgas pūles, lai veicinātu izglītības pieejamību un iekļautību, lai neviens nepaliktu ārpus izglītības sistēmas. Latviju un Austrumeiropas reģionālo grupu sanāksmē pārstāvēja Latvijas Universitātes prorektore humanitāro un izglītības zinātņu jomā profesore Ina Druviete.

Kampaņas publicētajā pasaules kartē var uzzināt par situāciju pasaulē, tostarp Latvijā: http://gem-report-2017.unesco.org/en/makeitpublic-national-education-monitoring-reports-map/.

Uzraudzības grupas eksperti iesaka valdībām regulāri atskaitīties par izglītības sistēmas sasniegumiem attiecībā pret izvirzītajiem izglītības politikas mērķiem, stiprināt un veidot holistiskas izglītības kvalitātes mērīšanas sistēmas un piedalīties reģionālos vai starptautiskos mācību sasniegumu mērījumos. Eksperti aicina nacionālajā līmenī uzņemties atbildību par ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanu un iestrādāt tos nacionālos izglītības plānošanas dokumentos.

Ar “Izglītība 2030” ieteikumiem var iepazīties šeit: https://en.unesco.org/news/recommendations-sustainable-development-goal-s-steering-committee-education.

Kopš 2001. gada UNESCO visā pasaulē katru gadu aprīlī rīko starptautisko nedēļu „Izglītība visiem”. Katru gadu nedēļa ir veltīta kādam aktuālam izglītības jautājumam ar mērķi pievērst sabiedrības un politiķu uzmanību kādai konkrētai izglītības aktualitātei un konkrētu jautājumu risināšanai. Starptautiskās nedēļas „Izglītība visiem” norisē un aktivitātes piedalās gan skolēni, gan skolotāji, gan izglītības politikas veidotāji, gan vecāki, gan augstākās izglītības mācību iestādes, gan pašvaldības, gan sabiedriskās organizācijas, gan arī ikviens cits interesents.

Informāciju sagatavoja:
Kitija Balcare, UNESCO LNK komunikācijas konsultante 


Avots: www.unesco.lv.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Εμφάνιση 1 - 10 από 12
 • Εικόνα Linda Reinholde
  ļoti svarīgi ir informēt sabiedrību pēc iespējas vairāk, tāpēc man šķiet, ka šis ir labs veids kā to darīt. Valdībām regulāri atskaitoties par izglītības sistēmas sasniegumiem attiecībā pret izvirzītajiem izglītības politikas mērķiem būtiski uzlabos situāciju valstī, jo varēs novērot gan pozitīvās lietas, gan negatīvās, kuras pēc tam var labot.
 • Εικόνα Madara Ose
  Piekrītu ka sabiedrība ir jāinformē par izglītības attīstību valstī, kā arī tas ir labs veids kā uzzināt citu viedokli vai uzklausīt noderīgus ieteikumus par konkrēti aktualizēto jautājumu. Ļaujot iesaistīties sabiedrībai kādu jautājumu risināšanā par izglītības vidi, rodas lielāka iespēja ka viņi vai viņu bērni gribēs turpināt mācības arī pēc obligātās izglītības iegūšanas.
 • Εικόνα Nikola Kavala
  Pozitīvi skatos uz to ka tiek domāts par sabiedrību, vai tā saņem informāciju par izglītības iespējām, vēl jo vairāk starptautiskā līmenī. Domāju ļoti būtiski ir uzrunāt katru indivīdu, rīkojot netikai sanāksmi tiem kas ir izglītības jomā, bet atvērtus seminārus ikvienam interesentam.
 • Εικόνα Ilga Sirmele
  Uzskatu, ka ir ļoti vērtīga šāda pieredze, kur starptautiskā mērogā tiek skatīti jautājumi, kas skar izglītību. Ne visi sabiedrībā izglītību liek prioritāšu augšgalā, tāpēc uzskatu, ka šāda kampaņveidīga uzmanības pievēršana aktuālajiem jautājumiem ir ļoti nozīmīga. Lieliski ir komisijas ieteikumi valdībām, tostarp Latvijas valdībai. Tomēr, rodas jautājums, cik nopietni šie ieteikumi tiks ņemti vērā?

 • Εικόνα Revita Zariņa
  Lielisks veids kā vienā vietā un laikā sapulcināt ar izglītību saistītos. Nekad nav bijusi iespēja apmeklēt šo nedēļu, bet pēc raksta izlasīšanas radās tāda vēlme. Manuprāt, šādas nedēļas organizēšana ir ļoti labs veids kā uzrunāt lielu sabiedrības daļu!
 • Εικόνα Marija =)
  Normal 0 false false false LV X-NONE X-NONE

  Droši vien visi var piekrist, ka, lai arī cik grūti būtu no rīta piecelties un doties uz savu skolu, ikviens no mums saprot, ka izglītība tomēr ir ļoti svarīga. Izglītības iegūšana sniedz daudz plašākas iespējas nākotnē un savā karjerā. Nereti strādājot kāda darba vietā, cilvēkam būs noteikti jāpapildina un jāattīsta savas prasmes un kvalifikāciju. Tāpēc  ir pozitīvi, ka tiek rīkoti tādi pasākumi, kuros tiek stāstīts par izglītību.

 • Εικόνα Lelde Nakurte-Ruņģevica
  Manuprāt, šāda nedēļa ir lielisks veids kā uzzināt par jaunumiem izglītības jomā. Tas ka šis pasākums ir starptautisks ir ļoti svarīgi un būtiski. Liels pasākuma pluss ir daudzie iesaistītie cilvēki. Svarīgi, ka šajā nedēļā tiek iesaistīti gan tie, kas ir tieši saistīti ar izglītību, gan arī citi.
 • Εικόνα Marta Zedina
  Tas ir pozitīvi, ka tiek rīkoti tādi pasākumi, kuros tiek stāstīts par izglītību. Pozitīvi, manuprāt, ir tas, ka tiek iesaistīta sabiedrība. Vai students, skolēns, skolotājas  vai kāds cits. Ar viņu viedokļiem ir iespēja risināt problēmsituācijas un veicināt izglītības pilnveidi. Manuprāt, šim pasākumam vēl vairāk tiek pievērsta uzmanība ar to, ka tiek tieši šis aktuālas problēmas risinātas. Katru gadu jaunā tēma, kas palielina izglītības pilnveidi,ne tikai skolas, bet arī citās mācību iestādes. Jo tāda tauta, kādu mūs izveidos, tādi arī mēs būsim. Ja nebūs, kas sakārtots vai risināta problēma, tad pēc tam tas var sagādāt grūtības.
  Pozitīvi ir arī tas, ka tiek mudināts atskaitīties par to,kas ir bijis. Ar šī palīdzību tauta tiek informēta un ir zināms, kas notiek šobrīd. Kā arī tas, ka pēc rezultātiem bar spriest, kuras ir stiprās puses un pie kurām ir jāpiestrādā!
 • Εικόνα Darja Nikolajeva
  Es uzskatu, ka ir ļoti labi ka pasaulē rīko tādu nedēļu un tājā norisē un aktivitātes piedalās gan skolēni, gan skolotāji, gan izglītības politikas veidotāji, gan vecāki, gan augstākās izglītības mācību iestādes, gan pašvaldības, gan sabiedriskās organizācijas. Man liekas, ka tikai ar kopīgām pūlēm var veicināt izglītības pieejamību un iekļautību, lai neviens nepaliktu ārpus izglītības sistēmas. Lieliski, ka ir pasaules karte, kurā var sekot izglītības situācijai pasaulē. 
 • Εικόνα Anna Kondratenko
  LU studente.
  Tas ir oti labi, ka ir mērķis lai varētu mācities visi, lai nevien nebūtu izkritis no izglitības vides. Ir liels vērts regulāri atskaitities citiem, jo ši darbība veicina velmi un atbildibu. Ļoti svarīgi, lai katrs bērns Latvija varētu saņemt kvalitatīvu izglitibu, un bērni no sētas varētu sasniegt līdzvertīgu izglitību, kā bērni no lielam pilsētam.