chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - E-Plattform für Erwachsenenbildung in Europa

Jak EPALE souvisí s programem Grundtvig?

Program Grundtvig byl v letech 2007–2013 součástí programu EU pro celoživotní učení. Podporoval jednotlivce a organizace zapojené do všeobecného vzdělávání dospělých, aby se zapojovali do evropských činností a projektů v oblasti přípravy.

EPALE se zrodila z potřeby subjektů zapojených do programu Grundtvig disponovat prostorem pro výměnu myšlenek a postupů, aby mohly rozvíjet svou praxi v oboru. Události a sítě Grundtvig nabídly prostor prodiskutovat myšlenku EPALE a začít s jejím budováním.

Sítě a projekty podporované programem Grundtvig jsou zvány, aby se na EPALE registrovaly. EPALE však zároveň doufá, že osloví i další odborníky na učení v dospělosti, kteří se ještě do evropských projektů nezapojili.

Platforma EPALE bude nabízet interaktivní prvky, které uživatelům umožní spojit se s ostatními po celé Evropě, zapojit se do diskusí a vyměňovat si osvědčené postupy. V knihovně zdrojů bude stránka také zveřejňovat/odkazovat na zdroje vytvořené v rámci programu Grundtvig. Budeme vybízet projekty, aby na platformě zveřejňovaly své události a sdílely veškeré osvědčené postupy či zdroje, které vytvořily.