chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

E-Plattform für Erwachsenenbildung in Europa

 
 

News

Senioři se vzdělávají. Učí se dějiny nebo základy práva

20/08/2018
Sprache: CS

Dějiny českých zemí 19. a 20. století, paměť, turistické zajímavosti, základy práva nebo třeba angličtina.

O těchto a dalších tématech se dozvědí víc informací účastníci chebské Univerzity třetího věku Západočeské univerzity v Plzni. Své pobočky má ale i v dalších městech Karlovarského kraje. A senioři, kteří chtějí studovat, se stále mohou hlásit.

Trénovat si mozek v každém věku je mezi seniory stále oblíbenější. „Moje kamarádka absolvovala už několik semestrů a nemůže si to vynachválit,“ řekla Jarmila Nohelová z Chebu. Sama se dosud ostýchala přihlásit. „Kamarádka mě ale ubezpečila, že se není třeba ničeho obávat. Pokud mi to čas dovolí, tak se snad letos odhodlám.“

V Aši začne semestr 3. října a přednášky se budou konat na základní škole v Kamenné ulici. Pro místní jsou nachystané přednášky na téma: psychologie osobního rozvoje a finanční gramotnost.

Karlovarské seniory čeká studijní předmět s názvem evropská kulturní a duchovní studia. Vyučovat se bude v budově Prvního českého gymnázia.

https://sokolovsky.denik.cz/z-regionu/seniorum-v-kraji-to-pali-radi-stud...

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn