chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

E-Plattform für Erwachsenenbildung in Europa

 
 

News

Ikvienam ir iespēja attālināti mācīties rakstīt motivācijas vēstuli, sagatavoties darba intervijai un iegūt zināšanas finanšu pratībā

01/08/2018
Sprache: LV

/pt/file/nva-nap-espngnva-nap-es.png

Eiropas Sociālā fonda projekts nr. 7.1.1.0/15/I/001 “Atbalsts bezdarbnieku izglītībai”.


Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētie bezdarbnieki, darba meklētāji un citi interesenti var jebkurā viņiem vēlamā laikā attālināti iemācīties, kā pareizi rakstīt motivācijas vēstuli un sagatavoties darba intervijai, izmantojot Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta „Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” ietvaros izstrādāto elektroniskās apmācības moduli “Motivācijas vēstules sagatavošana un sagatavošanās darba intervijai”, kas ir pieejams NVA tīmekļvietnē. Lai izmantotu šo e-apmācības pakalpojumu, jāautorizējas portālā latvija.lv, bet attālinātās apmācības noslēgumā ir jāizpilda zināšanu pārbaudes tests. Pārbaudes testi ir pieejami tad, kad ir iepazīts viss e-apmācības materiāla saturs.

2018.gada 1.pusgadā 1840 NVA reģistrēto bezdarbnieku izmantoja e-moduļa “Motivācijas vēstules sagatavošana un sagatavošanās darba intervijai” apmācības iespējas.

/pt/file/nva-kaa-lietot-apmacibas-modulijpgnva-kaa-lietot-apmacibas-moduli.jpg

 

ESF “Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” ietvaros NVA interesentiem tīmekļvietnē (http://e-apmaciba.nva.gov.lv) piedāvā arī interaktīvo elektroniskās apmācības moduli “Mana nauda šodien un rīt. Finanšu pratība”, kas sniedz zināšanas par valsts un mājsaimniecības budžeta plānošanu, ienākumu gūšanas veidiem, nodokļu nozīmi, izdevumu kontroli, kredītu būtību, finanšu dokumentu nozīmi, cenas veidošanos, finanšu sektora lomu ekonomikā un finanšu pakalpojumu veidiem, patērētāju tiesībām un atbildību, sociālās apdrošināšanas sistēmas darbības principiem u.c. Finanšu pratības e-apmācības modulis ir pieejams ne tikai NVA reģistrētajiem bezdarbniekiem un darba meklētājiem, bet ikvienam, kurš vēlas pārbaudīt vai pilnveidot savas zināšanas finanšu pratībā. 2018.gada 1.pusgadā 9255 NVA reģistrēto bezdarbnieku un darba meklētāju mācījās finanšu pratību, izmantojot elektroniskās apmācības moduli “Mana nauda šodien un rīt. Finanšu pratība”.

Elektroniskās apmācības modulis “Mana nauda šodien un rīt. Finanšu pratība” ietver četras sadaļas: “Nauda un darījumi”, “Privāto finanšu plānošana”, “Finanšu un ekonomiskā vide. Nodokļi”, “Valsts un sociālais budžets, sociālās apdrošināšanas sistēmas darbība valstī”. Mācību saturā iekļauts gan teorētiskais skaidrojums, gan audio un video materiāli, gan dialoga simulācijas, gan pašpārbaudes iespējas. Mācību vielas apguves ilgums ir piecas akadēmiskās stundas. Lai sekmīgi nokārtotu pārbaudes testu, jābūt vismaz 80% pareizo atbilžu uz jautājumiem.

 

Avots: Nodarbinātības valsts aģentūra.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

1 - 3 von 3 anzeigen
 • Bild des Benutzers Vivita Ošiņa
  Ļoti noderīgs raksts, uztverama un viegla valoda, svarīga informācija par to, kā sagatavoties darba intervijai un rakstīt motivācijas vēstuli, gūt zināšanas par finanšu pratību. 
  Problēma ir tā, ka daudzi sabiedrības locekļi nezina, kā veikt šīs darbības, tāpēc šeit ir atrodama uzskatāma shēma, kā to darīt. 
 • Bild des Benutzers Jelena Muravska
  Paskatījos un izlasīju informāciju par finanšu pratību, informācija ir viegli uztverama un viegli lasāma, daudz noderīgu ideju.
 • Bild des Benutzers Inese Irmeja
  Lielisks un vienkāršs paraugs kā lietojams elektroniskās apmācības modulis! Ir daudz un dažādu formālu dokumentu, kas darba meklētājiem jāprot izveidot, bet bieži, iespējams, prasmju trūkuma dēļ iedzīvotāji palaiž garām labas darba iespējas. Lieliski, ka izveidots paraugs, kā sastādāms dokuments darba iegūšanai. Vēl lielisks palīglīdzeklis ir vietne www.europass.lv, kas palīdz izveidot strukturētus, pārdomātus dokumentus - CV, motivācijas vēstuli u.c.