chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - E-Plattform für Erwachsenenbildung in Europa

Ressource

Adult Education and Training in Europe: Widening Access to Learning Opportunities

Sprache: SK

Eingesandt von Katarina DUBCOVA

10. februára 2015 bola zverejnená nová správa Eurydice, prinášajúca dôležité informácie o vzdelávaní dospelých. Prostredníctvom súhrnného prehľadu politík a údajov týkajúcich sa obnovenej Európskej agendy pre vzdelávanie dospelých je cieľom tejto správy podporiť výmenu v oblasti politík a dobrej praxe medzi európskymi krajinami. Správa sa sústreďuje na opatrenia vo vzťahu k najzraniteľnejším skupinám dospelých vo vzdelávaní, obzvlášť tým s nízko rozvinutými základnými zručnosťami alebo nedostatočnou úrovňou kvalifikácie, s cieľom zabezpečiť im primeraný prístup k možnostiam celoživotného vzdelávania.

Správa sa v šiestich kapitolách venuje štatistickým údajom vo vzdelávaní dospelých a príprave, záväzkom v oblasti politík vzdelávania dospelých na národnej úrovni, hlavným druhom programov dotovaných z verejných zdrojov, flexibilite učenia a možnostiam postupu, podporným iniciatívam a poradenským službám ako aj cielenej finančnej pomoci.

Správa je založená predovšetkým na informáciách zozbieraných v rámci siete Eurydice v roku 2014 a pokrýva 35 národných vzdelávacích systémov v 32 európskych krajinách (všetkých členských krajinách EÚ vrátane Islandu, Lichtenštajnska, Nórska a Turecka). Popri informáciách získaných cez Eurydice zahŕňa správa aj údaje z výskumných projektov a štatistické údaje z medzinárodných prieskumov.

 

Autor(en) der Ressource: 
Daniela Kocanova
Ania Bourgeois
Ana Sofia de Almeida Coutinho
Anna Mc Namee
Anne Gaudry-Lachet
ISBN: 
978-92-9201-661-6
Datum der Veröffentlichung:
Dienstag, 10 Februar, 2015
Sprache des Dokuments
Art der Ressource: 
Studien und Berichte
Land:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email