European Commission logo
Create an account
Resource Details
RESSOURCEN

Manuál pre osoby koordinujúce dobrovoľníkov a dobrovoľníčky

Občianske združenie Mareena vzniklo z iniciatívy „Kto pomôže?“, ktorá bola spustená v apríli 2015 ako kampaň za prijatie rodín z Blízkeho východu, ktoré boli vyhnané zo svojich domovov pre občiansku vojnu alebo prenasledovanie.

Dobrovoľnícky program patrí k historicky najstarším programom Mareeny. Jeho aktivity sa snaží občianske združenie systematicky rozvíjať tak, aby boli prínosné nielen pre utečencov žijúcich na Slovensku, ale aj pre dobrovoľníkov, ktorí im pomáhajú rýchlejšie spoznávať nový jazyk, prostredie, školu alebo pracovné možnosti.

Manuál pre osoby koordinujúce dobrovoľníkov a dobrovoľníčky je určený pre všetky organizácie, ktoré chcú efektívne pomáhať ľuďom na úteku, alebo uvažujú o realizácii dobrovoľníckeho programu. Manuál ponúka prehľadný opis aktivít ako je prijímanie a príprava nových dobrovoľníkov, ich zapojenie do dobrovoľníckej činnosti a starostlivosť o dobrovoľnícky tím, vrátane monitorovania, supervízie a oceňovania ich činnosti.

Manuál pre osoby koordinujúce dobrovoľníkov a dobrovoľníčky bol vytvorený v rámci projektu Z cudzincov miestni. Realizované s finančnou podporou Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky – program Podpora regionálneho rozvoja.

Resource Details
Manuál pre osoby koordunujuce dobrovolnikov a dobrovolnicky.png.
Autor der Ressource
Mgr. Petra Mišáková, PhD.
Art der Ressource
Offene Bildungsressourcen
Land
Slovensko
Sprache des Dokuments
Slovenčina
Login (1)

Want to add a resource ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new resource!