chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - E-Plattform für Erwachsenenbildung in Europa

Ako iniciatíva EPALE súvisí s programom Erasmus+?

Erasmus+ je nový program EÚ pre vzdelávanie, odbornú prípravu, mládež a šport na obdobie rokov 2014 – 2020, ktorého cieľom je zvýšiť kvalitu a vhodnosť kvalifikácií a zručností. Nahrádza program celoživotného vzdelávania (PCV) a program Grundtvig  (vzdelávanie dospelých).

Program Erasmus+ je prístupný pre študentov, učiteľov, učňov, dobrovoľníkov, mládežníckych vedúcich a osoby pôsobiace v amatérskom športe. Z programu sa zároveň financujú partnerstvá medzi vzdelávacími inštitúciami, mládežníckymi organizáciami, podnikmi, miestnymi a regionálnymi orgánmi a mimovládnymi organizáciami, ako aj podpora reforiem v členských štátoch na modernizáciu vzdelávania a odbornej prípravy a na podporu inovácií, podnikania a zamestnateľnosti.

Iniciatíva EPALE sa financuje v rámci programu Erasmus+ prostredníctvom kľúčovej aktivity 2. Podpora sa poskytuje na základe článku 14.1.b právneho rozhodnutia o prijatí programu Erasmus+ a zameriava sa na vzdelávanie dospelých a kontinuálne vzdelávanie a odbornú prípravu (C-VET).