chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - E-Plattform für Erwachsenenbildung in Europa

Ressource

„Olen oluline” ehk mida väärtustavad keskastmejuhid avalikus sektoris Eestis kesksel tasandil korraldatud koolitustel

Sprache: ET

Eingesandt von Kadi Kass

Uuringu teema on Eesti avaliku sektori keskastme juhtidele riigi poolt keskselt korraldatud koolitused. Töö eesmärk on teada saada, mida avalikus sektoris töötavad keskastmejuhtid oma koolituskogemuste tagasisides toovad välja tähenduslikuna ja olulisena ning selle põhjal pöörata nendele tunnustele koolituste arendamisel rohkem tähelepanu. Koolituste tagasisidet on siiani analüüsitud kvantitatiivselt ja sealt selgub, et rahulolu koolitustega on kõrge. Tagasisidet uurin kvalitatiivselt ja uurimisprobleem on sõnastatud uurimisküsimusena: millised on õppimist toetava koolituse tunnused?

Uuringu valimiks on vahemikus jaanuar 2019 – aprill 2020 Riigi Tugiteenuste Keskuse kesksete koolituste talituse tellimusel koolitatud avaliku sektori keskastmejuhid. Uuringu aluseks on kõigi keskselt korraldatud keskastmejuhtidele suunatud koolituste tagasiside. Keskastmejuhtidele pakuti analüüsitud aastatel kolme erinevat koolitusprogrammi, millest kaks on pikaajalised mitme mooduliga ning üks on ühepäevane koolitus. Kõigis programmides on mitu koolitusgruppi ja kokku kuulus valimisse 364 inimest, kes andsid kokku 655 korda tagasisidet. Lisaks viisin valimist nelja osalejaga läbi fookusgrupi intervjuu.

Uurimus on kvalitatiivne ja uuringutüüp pragmaatiline, lähtudes tööalasest vajadusest arendada koolitusi. Kogu uuring on juhitud põhistatud teooria konstruktivistlikust analüüsimeetodist, mis lähtub andmetest. Keskastmejuhtidest koolitatavad peavad koolituste juures oluliseks, et koolitus lähtub osalejatest. Analüüsitud vastustest ilmnes, et õppimist toetavateks tunnusteks on lähtumine õppijate huvist ja vajadusest, avaliku sektori kontekstist ja eluliste probleemide lahendamisest; et koolitusel on võimalus jagada kogemusi ja omavahel diskuteerida, et õppimine on tähenduslik ja õpiressursse nagu koolitusmeetodid, koolitaja, teised õppijad ja aeg kasutatakse lähtuvalt koolituse eesmärgist. Õppimine ei ole keskastmejuhile pelgalt informatsiooni vastuvõtmine, vaid eesmärgistatud tegevus, milles on olulised mõtestamine, tähenduste leidmine, eneseareng ja tema enda motivatsioon.

Võtmesõnad: täiskasvanud õppija, keskastmejuht, avalik sektor, andragoogika, koolitus

Tallinna Ülikoolis kaitstud magistritöö on avaldatud ETERA kataloogis.

Autor(en) der Ressource: 
Kadri Kont-Kontson
Datum der Veröffentlichung:
Freitag, 17 Juli, 2020
Sprache des Dokuments
Art der Ressource: 
Studien und Berichte
Land:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email