chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - E-Plattform für Erwachsenenbildung in Europa

Ressource

Käsiraamat "Meie hääled" annab narratiivi õppurile tagasi

Sprache: ET
Document available also in: EN

Eingesandt von EPALE Keskus Eestis

See postitus on tõlgitud inglise keelsest Martin BARTHEL koostatud originaalist.

/de/file/ourvoicesflyerp1jpgjpgour_voices_flyer_p1_jpg.jpg

Our Voices Flyer in German
Selle digitaalse kuraatori tööriistakomplekti eesmärk on aidata inimestel kasutada teadmisi kogemustest, et luua positiivseid muutuseid ja avaldada mõju kogukonnas. See hõlmab samu teemasid kui Digitaalse Kuraatori Koolitusprogramm Meie Hääled. Ideaalis tuleks seda kasutada koos selle koolitusega, et toetada koolituselt saadud teadmiste ja oskuste kasutamist kogukonna lugude kureerimise ja informaalse õppe keskkonnas. Kuid seda saavad iseseisvalt kasutada ka spetsialistid, kes töötavad erinevates valdkondades, sealhulgas kogukonna arendamises, digitaalsetes jutuvestmistes ja hariduses.

Interneti ja digitaalajastu kontekstis kasutatakse mõistet „sisu kureerimine” laialdaselt konkreetse teemaga seotud teabe kogumise, korraldamise ja esitamise protsessi kirjeldamiseks.  Sellel arusaamal põhinevalt on „Meie hääle“ lähenemine lugude kureerimisele järgnev:

  1. Lugude hankimine erinevate digitaalsete jutuvestmismeetodite ja lugude pankade kaudu
  2. Lugude kureerimine, analüüsides nende sisu ning pakkides selle analüüsi digitaalsetesse väljaannetesse.
  3. Lugude ja kureeritud digitaalsete väljundite koondamine, ühendades need otsustajad, kes suudavad kogukondades positiivseid muutusi ellu viia

See tööriistakomplekt on üles ehitatud samamoodi nagu ülalkirjeldatud protsess ja tööriistakomplekti igas jaotises on antud teema kohta teavet, mis võimaldab teil arendada oma digitaalse loo kureerimisoskust. Iga jaotise lõpus on lääbiviijale ettenähtud juhend ning kohandatud ressursid ja tegevused, mis toetavad teid digitaalsete lugude kuratsiooni koolituste korraldamisel mitteametlikes õpi ja/või kogukonna keskkonnas. Täpsemalt keskendub see juhend lugude kuratsiooni kättesaadavaks tegemisele madala kirjaoskuse ja akadeemilise võimekusega õppuritele (sealhulgas õpiraskustega õppijatele).

Raamat lõpeb mõne lisaressursiga, mis võib olla teile kasulik kureerimistegevuste läbiviimisel ja teie professionaalse arengu toetamiseks.

Autor(en) der Ressource: 
Our Voices Erasmus+ Partnership
ISBN: 
978-3-946832-04-1
Datum der Veröffentlichung:
Mittwoch, 22 Mai, 2019
Art der Ressource: 
Offene Bildungsressourcen
Land:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email