chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - E-Plattform für Erwachsenenbildung in Europa

Ressource

SISEKOOLITUSE KONVERENTS 2018: Mida peab teadma täna, et olla valmis homseks?, videoettekanded

Sprache: ET

Eingesandt von Katre Savi

Sisekoolituse konverents 2018: Mida peab teadma täna, et olla valmis homseks? toimus 23. novembril 2018 Tallinnas. 

Konverentsil keskenduti sellele, mida peab teadma, et käia sisekoolitustega ajas kaasas ning kindlustada tulemuslikud sisekoolitused ka homme.

Vaata konverentsi ettekannete videosalvestusi:

Inimkapitali trendid 2018. Siiri Sutt, Deloitte Eesti koostööpartner
Ülemaailmne konsultatsioonifirma Deloitte viis sel aastal kuuendat korda läbi HR uuringu, mis tutvustab organisatsioonide ees seisvaid väljakutseid ning räägib juhtide laual olevatest olulistest teemadest. Küsitluses osales üle 11 000 tippjuhi ja personalijuhi 124st riigist. Selleaastane uuring toob välja sotsiaalse vastutuse teema – edukad ei ole enam need ettevõtted, kes jälgivad ainult oma kasumi- ja käibenumbreid, vaid üha tähtsamaks muutub see, kui palju ja kuidas ettevõte suudab ühiskonnale tagasi anda ja inimeste jaoks oluliste sotsiaalsete probleemidega tegeleda.  Samuti kasvab õppimise tähtsus – organisatsioonid teevad suuri jõupingutusi, et luua oma ettevõttes õppimise kultuuri. 

Siiri Sutt on koolitaja ja konsultant ning Deloitte Eesti koostööpartner. Ta on tegutsenud personalivaldkonnas üle 20 aasta, neist viimased 10 on pühendunud välistöötajate sisseelamisprogrammide loomisele ja läbiviimisele ning kultuuridevahelistele erinevustele. Siiri on töötanud talendijuhtimisfirmas Fontes, koolitanud USA diplomaate Washingtonis, nõustanud IMFi töötajate peresid sisseelamisel USA igapäevaellu ning ta viib läbi kultuurierinevuste koolitusi multikultuursetele tiimidele ja expat’idele nii Eestis kui Luksemburgis. Siiril on magistrikraad Tartu Ülikoolist ning ta on sertifitseeritud kultuuridevaheliste erinevuste koolitaja ja SIETAR Europa (Society for Intercultural Education, Training and Research) liige. Siiri on elanud ja töötanud Eestis, USAs ja Luksemburgis.

Millised uskumused mõjutavad õppimist? Katrin Poom-Valickis, Tallinna Ülikooli Haridusteaduste Instituudi ülddidaktika dotsent
Uskumused õppimisvõime kohta – millised uskumused ja kuidas mõjutavad õppimist? Kas ja kuidas saab muuta uskumusi, mis mõjutavad õppimist? Mida saab sisekoolitaja teha, et toetada negatiivsete õppimist mõjutavate uskumuste muutmist?

Katrin Poom-Valickis on Tallinna Ülikooli Haridusteaduste Instituudi ülddidaktika dotsent ja õpetajakoolituse kutseõpingute mooduli juht. Töötanud Tallinna Ülikoolis õpetajahariduse valdkonnas erinevatel ametikohtadel 1997. aastast alates. Koolitab õpetajaid ja koolijuhte nii esma- kui täiendõppes. 2008. aastal kaitses doktoritöö teemal „Algajate õpetajate professionaalne areng kutseaastal“. Uurimisteemad on seotud õpetajate identiteedi, professionaalse arengu ning seda mõjutavate teguritega.

Koolitused neile, kes teavad kõike, aga ei oska midagi. Kai Realo Circle K Eesti peadirektor, Eesti Parim Juht
Kuidas koolitada uut põlvkonda, kelle jaoks kõik teadmised on hiirekliki või näpuvajutuse kaugusel, aga kes ei oska vahel ka 
elementaarseid töövõtteid? Kuidas võistelda sisekoolitustega tähelepanu pärast, mida jätkub vaid minutiteks? Kui generatsioonis Y on kõik erilised, siis kas saab koolitada kõiki ühtmoodi? 

Kai Realo on ligi 20-aastase kogemusega juht, kes on Circle K Eesti organisatsioonis töötanud 13 aastat ning neist viimased 6 aastat peadirektorina. Kai varasemad töökohad on olnud Elisa Eesti ja IBM. Lisaks ametikohustustele on ta aktiivselt tegev ka ettevõtjate erialaliitudes ja esindusorganisatsioonides, olles juhatuse liige nii Kaupmeeste Liidus kui Eesti Õliühingus ning kuuludes Tööandjate Keskliidu Volikogu eestseisusesse.
Oma organisatsiooni ja enda suurimateks saavutusteks peab ta edukalt toimunud kaubamärgivahetust, kus tarbijate poolt armastatud Statoili kaubamärk asendus Circle K-ga. Vaatamata väljakutsetele, mida niivõrd suur muudatus kaasa tõi, pärjati Circle K Eesti aasta lõpus Eesti mainekama ettevõtte tiitliga.

Sisekoolitused multikultuurses organisatsioonis. Katri Kuuse Ericsson personalijuht

Katri Kuuse töötab Ericssoni Baltikumi personalijuhina. Oma õpingute ja karjääri jooksul on arendanud teadmisi nii äri-, inimeste- kui ka kommunikatsioonijuhtimise vallas. Hiljutine samm oli osalemine Rootsi instituudi juhtimisprogrammis, kus täiendas oma teadmisi jätkusuutliku ettevõtluse ja juhtimise teemadel. On inimeste inimene ja teda iseloomustab 3 F reegel (Food, Family and Friends).

Millised on Euroopa täiskasvanuhariduse keskkonna EPALE võimalused sisekoolitajale? Georgi Skorobogatov Sihtasutuses Kutsekoda välisprojektide juht ning on EPALE Eesti eestvedaja
Virtuaalne praktikakogukond koolitaja professionaalse arengu toel. EPALE võimalused ja piirangud koolitaja professionaalse arengu ja koostöö tööriistana.

Georgi Skorobogatov on kutsega täiskasvanute koolitaja (tase 7), Tallinna Ülikooli külalisõppejõud ja MTÜ Eesti täiskasvanukoolitajate kogukond asutaja. Ta on töötanud avalikus sektoris koolitus-arendusjuhina ja erasektoris ettevõtte juhina. Georgi on koolitajate koolitaja ning kutse taotlejate hindaja.

Rahvusvaheline koolitaja koolitusprogramm – kuidas arendada koolitaja kompetentse? Monica Marfeldt ETKA Andras projekti koordinaator
Erasmus+  projekti „Taking to the Top – Adult Educators on the Journey (TTop)“ raames on ETKA Andrasel koostöös
partneritega Kreekast, Portugalist, Rootsist, Šveitsist, Ühendkuningriigist ja Eestist valminud väljundipõhine üheksa mooduliga raamõppekava täiskasvanute koolitajatele. Õppekava moodulid on vastavuses EQF raamistikuga ja lähtuvad kaasaja täiskasvanute koolitajatele vajalikest kompetentsidest. Lisaks sisaldab iga moodul erinevaid praktilisi tegevusi. Raamõppekava võimaldab koostada koolitusprogramme vastavalt vajadustele ja on hea võimalus kõigile koolitajatele oma kompetentside tõstmiseks.

Monica Marfeldt on kutsega täiskasvanute koolitaja (tase 7). Täiskasvanuhariduses tegev alates 2005. aastast. Monical on koolitajate kogemus õpetades nii üliõpilasi kui ka tegevõpetajaid. Samuti on ta kaitsnud Tallinna Ülikoolis doktorikraadi. Täiskasvanuid on ta õpetanud Tartu Ülikooli Narva kolledzis, samuti tegutsenud Tallinna Ülikooli Täiendõppekeskuses õpetajate täiendkoolituses. Andrases on Monica vedada täiskasvanute koolitajate tegevus. Kuna Andras on täiskasvanute koolitaja kutse andja, siis pakutakse täiskasvanute koolitajatele erinevaid võimalusi oma professionaalsuse tõstmiseks läbi kutsega koolitajate meistriklasside, piirkondlike koolitajate töötubade. Koolitajad saavad oma kogukonna probleeme arutada nii sümpoosionitel, seminaridel kui ka igaaastasel koolitajate konverentsil.

Kuidas luua kergust sisekoolitajana, olles korraga mitmes rollis? Katrin Alujev holistiline regressiooniterapeut ja koolitaja
Miks ja kuidas mõjutab enesehinnang kergust? Kuidas mõjutab teadlikkus endast ja ärksameelsus kergust sisekoolitajana? Kuidas ma otsuseid teen? Mis on müügil pistmist sisekoolitusega?

Katrin Alujev omab  pikaajalist kogemust personali- ja kvaliteedijuhina. On töötanud lepingulise koolitaja ja lektorina EBS Juhtimiskoolituse Keskuses, Tallinna Majanduskoolis ning koolitusfirmas Addenda. Talle meeldib aidata inimestel leida seda päris mina ning inspireerida neil leidma võimalusi luua endale kergemat elu. Katrin jagab oma mõtteid elust ja oma kogemustest Facebooki lehele "Elamise kergus" ja selle aasta kevadel ilmus tema esimene samanimeline raamat.

 

Konverentsi korraldas Eesti Sisekoolituse Arendamise Liit.

Autor(en) der Ressource: 
Eesti Sisekoolituse Arendamise Liit
Datum der Veröffentlichung:
Freitag, 23 November, 2018
Sprache des Dokuments
Art der Ressource: 
Sonstige
Land:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

1 - 1 von 1 anzeigen
  • Bild des Benutzers Katrin Nomm
     Taustaks niipalju, et tegemist on suurfirmaga, kus sisekoolitustele pööratakse palju tähelepanu ning need on vägagi hinnatud. Koolitused toimuvad perioodiliselt ning sisekoolitajaid õpetatakse ja koolitatakse pidevalt. Aga elus juhtub ikka nii, et keegi jääb haigeks või tulevad äkilised tööasjad vahele ning koolituseks määratud ajal ei ole koolitajal võimalik kohale tulla.
    Sellistel puhkudel on hea kui on olemas nö "mees metsast".  Lähed siis tema juurde ja palud (kui vaja, siis anud ning lubad midagi ka) ühe koolituse läbi viia. Ta küsib tavaliselt neli küsimust: Mis teema on? Kas slaidid on? Kui palju aega on? Kes saalis on?  Ning läheb ja teeb koolituse ära. Säravalt. Pole ka harv juhus, et saab lõpuks parimad hinded koolitatavatelt.  Ääretult äge kui firmas on üks selline tüüp. Karismaatiline esineja, julge, ambitsioonikas ning veidi edev ka!