chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - E-Plattform für Erwachsenenbildung in Europa

Ressource

Mina-tõlgendusrepertuaaride avaldumine ja seos õppimiskultuuriga

Sprache: ET

Eingesandt von Kadi Kass

Antud magistritöö toetub Bourdieu (1988), Meadi (1934), Bergeni ja Luckmanni (1994), Biesta, Jamesi ja Hodkinsoni (2007; 2011), Potteri ja Wetherelli (1996), McKenzie (2005), Burri (2015) käsitlustele. Teoreetilises raamistikus tuginetakse kultuurisotsioloogilisele lähenemisele, sümboolse interaktsionismi teooriale ja minakäsitusele, sotsiaalkonstruktivismi ideele ning õppimiskultuuri käsitlusele.

Õppimiskultuur on sotsiaalne praktika, mille kaudu õpitakse (Biesta, Hodkinson, James, jt., 2007). Antud magistritöö analüüsib üliõpilaste mina-tõlgendamisrepertuaaride avaldumist ja nende seost õppimiskultuuriga, püüdes selgitada, kuidas andragoogika õppevaldkonna väljal kujuneb suhe õppekontekstiga, milline see suhe on ja milline on mina sellel väljal. Magistritöö aluseks on kvalitatiivne uurimus, milles otsitakse vastuseid küsimustele: missugused üliõpilaste mina-tõlgendusrepertuaarid avalduvad ja kuidas on minatõlgendusrepertuaarid seotud õppimiskultuuriga?

Uurimuse eesmärgiks on analüüsiv ülevaade mina-tõlgendusrepertuaaride avaldumisest. Empiiriliste andmete analüüsi fookus on mina-repertuaaride avaldumisel. Empiirilise andmestiku analüüsimeetodiks on tõlgendusrepertuaaride analüüsi meetod (Burr, 2015; Potter, 1996; McKenzie, 2005), mis lähtub diskursiivpsühholoogilisest diskursusanalüüsist. Uurimuse tulemuseks on analüüsiv ülevaade mina-tõlgendusrepertuaaride avaldumisest ja seostest õppimiskultuuriga. Uurimistulemused peegeldavad üliõpilaste mina-tõlgendusi ja –repertuaare.

Võtmesõnad: andragoogika, kultuurisotsioloogia, mina-tõlgendusrepertuaarid, sotsiaalkonstruktivism, õppimiskultuur

Tallinna Ülikoolis kaitstud magistritöö on avaldatud ETERA kataloogis.

Autor(en) der Ressource: 
Liina Jasmin
Datum der Veröffentlichung:
Dienstag, 31 Mai, 2016
Sprache des Dokuments
Art der Ressource: 
Studien und Berichte
Land:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn