chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - E-Plattform für Erwachsenenbildung in Europa

Ressource

Ettevõtlusõppe kontseptsioon täiendusõppes

Sprache: ET

Eingesandt von Kadi Kass

Täiendusõppe eesmärgipärane kavandamine annab aluse täiskasvanud õppijast lähtuva õppe planeerimiseks, kus lisaks õppekavale (õppe sisu ja meetod) mõeldakse läbi ka teised õppimist mõjutavad tegurid, nagu näiteks arusaamad õppijast, õppimise sotsiaalne keskkond ning õppe suunaja roll (Rogers & Horrocks, 2010: 236). Täna puudub ettevõtlusalases täiendusõppes kontseptsioon, millele tuginedes ettevõtlusõpet kavandada, mispärast toimub ettevõtlusõppe kavandamine täiendusõppes suuresti õppekava kavandamise põhimõtetel. Eelnevast tulenevalt sõnastatakse uurimusküsimus: missugune ettevõtlusõppe kontseptsioon toetab ettevõtja kui elukestva õppija kujunemist? Arendusuuringuna valminud magistritöö eesmärgina on loodud ettevõtlusõppe kontseptsioon, mis põhineb täiskasvanu õppimise arusaamadel ning mis toetab ettevõtja kui elukestva õppija kujunemist täiendusõppes.

Tuginedes teoreetilistele allikatele ning dokumentide analüüsi ja pool-struktureeritud intervjuude tulemustele, jõuti uuringus järeldusele, et ettevõtja kui elukestva õppija kujunemise toetamiseks tuleb ettevõtlusõppe kavandamisel lähtuda järgmistest arusaamadest: 1) Ettevõtlusõppe keskmes on alustav ettevõtja kui täiskasvanud õppija ning tema õppimine; 2) Ettevõtlusõppe eesmärk on anda ettevõtjale teadmised, oskused, hoiakud ja väärtused, mis on vajalikud ettevõtte kavandamiseks ja käivitamiseks ning elukestva õppija kujunemiseks. 3) Õppimine on enesearenguline ja täiskasvanu õppija poolt enesejuhitud tegevus, kus uute teadmiste konstrueerimine toimub varasemate kogemuste läbi. Koolitus on ettevõtlusõppes vaid üks osa õppimisest – õppimine sisaldab lisaks sotsiaalset ning iseseisvat õppimist; 4) Ettevõtlusõppe tulemuste enesehindamine leiab aset lähtuvalt õppija poolt seatud õpieesmärkidest lähtuvalt, kus läbi reflektsiooni hinnatakse saadud kogemusi. Tagasisidet saadakse äriideele, tootele või teenusele õppegrupilt, õppe toetajatelt, reaalsetelt klientidelt või koostööpartneritelt; 5) Ettevõtlusõppe suunajateks on ettevõtluskogemusega koolitajad, juhendajad, mentorid ja coachid, kes loovad täiskasvanud õppijale parimad võimalused õppimiseks, lähtudes õppijast ja tema vajadustest.

Võtmesõnad: Ettevõtlusõppe kontseptsioon, täiskasvanud õppija, ettevõtja

Tallinna Ülikoolis kaitstud magistritöö on avaldatud ETERA kataloogis.

Autor(en) der Ressource: 
Anett Linno
Datum der Veröffentlichung:
Sonntag, 31 Mai, 2015
Sprache des Dokuments
Art der Ressource: 
Studien und Berichte
Land:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn