chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - E-Plattform für Erwachsenenbildung in Europa

Ressource

E-õppe jätkusuutlikus Sisekaitseakadeemia näitel

Sprache: ET

Eingesandt von Kadi Kass

Magistritöö autor töötab Sisekaitseakadeemias, haridustehnoloogi erialal alates 2008. aastast. Vastavalt ametijuhendile on igapäevasteks ülesanneteks e-õppe arendamine ja juurutamine, mille kandvamaks rolliks oli perioodil 2008-2013 ESF Projekti „BeSt“ rakendamine ning esisu (e-kursuste ja õpiobjektide) koostamise toetamine (Sisekaitseakadeemia, 2010).

Töö eesmärgid: Kaardistada Sisekaitseakadeemias ajavahemikul 2005-2014 loodud e-kursused ja õpiobjektid, nende taaskasutamine ning võimalused laiemaks kasutuselevõtuks. Kaasates Sisekaitseakadeemia õppejõude, selgitada põhjused, mis on mõjutanud ekursuste taaskasutamist ja õpiobjektide aktiivset või vähest kasutatamist ning tuua välja vajadused ja võimalused ning meetmed, mis toetavad e-õppe jätkusuutlikku rakendamist Sisekaitseakadeemias. Valideerida teoreetilisi e-õppe jätkusuutlikkuse mudeleid Sisekaitseakadeemias ning luua SKA-le sobiv e-õppe jätkusuutlikkuse mudel.

Eesmärkide täitmiseks püstitas autor küsimused: Milline on loodud e-kursuste osakaal Sisekaitseakadeemia kõrgharidusõpe erinevates õppekavades ja õpperühmades perioodil 2005-2014? Milline oli projektide mõju e-õppe kursuste ja õpiobjektide loomisele? Milline on loodud e-kursuste ja õpiobjektide tegelik taaskasutatavus, millises mahus saaks e-kursuseid õppekavade järgselt taaskasutada? Millised e-õppe jätkusuutlikkuse mudeli komponendid on omased Sisekaitseakadeemiale? Mis mõjutab e-kursuste ja õpiobjektide uuendamist ja taaskasutamist, kuidas seda toetada?

Uurimisküsimustele vastuste leidmiseks planeeriti järgmised tegevused Sisekaitseakadeemias:

E-õppe kaardistusuuring. Analüüsida e-õppe kursuste ja õpiobjektide loomist ja taaskasutamist Sisekaitseakadeemia õppekavades ja õpperühmades perioodil 2005- 2013. Fookusrühma intervjuu: fookusgrupi intervjuusse kaasati SKA 15 õppetooli õppejõudu. Eesmärk oli tutvustada õppetooliga seotud ainete e-õppe hetkeolukorda ning selgitada võimalused, kuidas e-õpe saaks igapäevast õppetööd toetada ning uurida põhjuseid, mis mõjutavad e-õppe jätkusuutliku arendamist Sisekaitseakadeemias.

Tallinna Ülikoolis kaitstud magistritöö on avaldatud ETERA kataloogis.

Autor(en) der Ressource: 
Vaiko Mäe
Datum der Veröffentlichung:
Sonntag, 31 Mai, 2015
Sprache des Dokuments
Art der Ressource: 
Studien und Berichte
Land:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn