chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - E-Plattform für Erwachsenenbildung in Europa

Ressource

Töötajate arusaamad juhtide toetusest kõrghariduse omandamisel

Sprache: ET

Eingesandt von Kadi Kass

Üheaegselt töötavate ja kõrgharidust omandavate üliõpilaste arv on Eestis kasvanud kiiremini kui Euroopa Liidus keskmiselt (Eurostat, s.a.). Tööd ja õpinguid on keeruline ühildada, seega loobutakse pigem õpingutest kui tööst (Mägi, Aidla, Reino, Jaakson & Kirss, 2011). Töötavad üliõpilased ootavad juhtide toetust kõrghariduse omandamisel, kuid juhid ei tee seda või teevad seda vähesel määral. Juhtide toetus on mõjutatud ühiskonnas olevatest normidest, organisatsiooni regulatsioonidest ning organisatsioonikultuurist. Toetus võib olla instrumentaalne ja emotsionaalne.

Magistritöö eesmärk on kirjeldada üliõpilaste arusaamu juhtide viisidest toetada töötajaid kõrghariduse omandamisel. Uuringutulemused võimaldavad tööandjatel tõsta teadlikkust, leida võimalusi ja viise toetada töötajaid kõrghariduse omandamisel. Andragoogid, personalitöötajad ja koolitusjuhid saavad nõustada nii töötajaid kui juhte tasemeõppes õppivate inimeste professionaalse arengu kontekstis. Tallinna Ülikool saab tulemuste põhjal täiendada ÕIS süsteemis läbi viidavat küsitlust üliõpilastele.

Uurimisküsimustest ja -eesmärgist tulenevat on tegu kirjeldava pilootuuringuga, mis toetub sotsiaalkonstruktivistlikule paradigmale. Mittetõenäosuslikku sihipärasesse valimisse kuuluvad Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi ja loodus- ja terviseteaduste instituudi töötavad magistriüliõpilased. Andmete kogumiseks viisin läbi küsitluse kombineeritud küsimustikuga. Vastuste analüüsimiseks kasutasin kvalitatiivset sisuanalüüsi ja kvantitatiivset ühemõõtmelist analüüsi.

Tulemusena selgus, et paljude üliõpilaste arvates arvestab juht nende õpingutega ja paljud neist on tundnud erinevaid instrumentaalse ja emotsionaalse toetuse viise, kuid nende ootused on suuremad nii instrumentaalsele kui emotsionaalsele toetusele. Organisatsioonides toetatakse töötajaid erinevalt ja juhtidel on erinev arusaam toetamisest ning selle vajalikkusest. Neis organisatsioonides on erinevad organisatsioonikultuurid.

Võtmesõnad: töötav üliõpilane, toetav organisatsioonikultuur, õpingute toetamine, juhi toetus

Tallinna Ülikoolis kaitstud magistritöö on avaldatud ETERA kataloogis. 

Autor(en) der Ressource: 
Mari Lill
Datum der Veröffentlichung:
Freitag, 31 Mai, 2019
Sprache des Dokuments
Art der Ressource: 
Studien und Berichte
Land:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn