chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - E-Plattform für Erwachsenenbildung in Europa

News

Pasaules Dabas Fonds meklē Klimata vēstnieku 2020

16/02/2020
von Ginta Salmina
Sprache: LV

2020. gada 28. martā notiks pasaulē lielākā vides akcija – Zemes stunda. Tās laikā pasaules iedzīvotāji, uzņēmumi un organizācijas tiek aicinātas uz vienu stundu simboliski piedalīties akcijā un izslēgt gaismu, tā paužot savu atbalstu apturēt dabas daudzveidības izzušanu un klimata krīzi. Dalība Zemes stundā ir žests, lai saliedētu sabiedrību un iniciētu plašākas pārmaiņas.

Gatavojoties Zemes stundai, Pasaules Dabas Fonds un pasaules vadošais pārtikas pārstrādes un iepakošanas risinājumu uzņēmums Tetra Pak izsludina konkursu “Klimata vēstnieks 2020”. Ir atlicis nepilns pusgads līdz XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kas notiks no 6. līdz 12. jūlijam. Šogad konkursa “Klimata vēstnieka 2020” rīkotāji vēlas godināt jauniešus, kas savā ikdienā vai interešu izglītības kolektīvā veic ieguldījumu dabas saglabāšanā un ar savu piemēru iedvesmo līdzcilvēkus savā skolā, apkaimē, pašvaldībā vai citviet. Izsludinātajam konkursam ir divas nominācijas, kurām var gan pieteikties pats, gan nominēt kādu līdzcilvēku vai interešu izglītības kolektīvu.

Nominācijai “Dabai draudzīga dzīvesveida vēstnieks” ir aicināts pieteikt jaunieti vecumā no 7 līdz 22 gadiem, kas ikdienā piekopj videi draudzīgu dzīvesveidu, savukārt otrai nominācijai “Dabai draudzīga dzīvesveida vēstnieks/kolektīvs” - kolektīvu, kas apvieno jauniešus vecumā no 7 līdz 22 gadiem un ir guvis būtiskus panākumus videi draudzīgu iniciatīvu īstenošanā. Šajā nominācijā ietilpst, piemēram, interešu izglītības kolektīvi (dejotāji, dziedātāji, zinātnes un citi radošie pulciņi), kas iesaista savās aktivitātēs un iedvesmo līdzcilvēkus savā skolā, apkaimē, pašvaldībā vai citviet.

Vairāk par iespēju pieteikties un plašāku informāciju meklē šeit.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

1 - 1 von 1 anzeigen
  • Bild des Benutzers Laila Kahanova
    Labprāt piedalīšos akcijā Zemes stunda, jo uzskatu, ka tas, kas notiek ar dabu mūsdienās ir mūsu rīcības sekas. Katram būtu jāvelta tam uzmanība un jāaizdomājas, ko mēs varam darīt vides labā.
    Konkurss "Klimata vēstnieks 2020" ir labs veids, kā pievērst sabiedrības uzmanību vides jautājumiem un popularizēt videi draudzīgu dzīvesveidu. Manuprāt, ir pareizi izvēlēta mērķauditorija, jo bērni ir mūsu rītdiena. Viņu ieradumi veidos mūsu nākotnes vidi.