chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

E-Plattform für Erwachsenenbildung in Europa

 
 

Ressource

Materiały z realizacji projektu „Rozwijanie kompetencji zawodowych pracowników nadzoru pedagogicznego w celu wspomagania szkół prowadzących kształcenie i szkolenie zawodowe”

Sprache: PL

Eingesandt von Bogusław Fidelus

W Kuratorium Oświaty w Warszawie od listopada 2018 r. do października 2019 r. był prowadzony projekt: „Rozwijanie kompetencji zawodowych pracowników nadzoru pedagogicznego w celu wspomagania szkół prowadzących kształcenie i szkolenie zawodowe” nr 2018-1-PL01-KA102-048932. Został on sfinansowany ze środków programu Erasmus+, w ramach Akcji 1: Mobilność Edukacyjna.

Głównym celem projektu było doskonalenie zawodowe pracowników w zakresie sprawowanego przez nich nadzoru w obszarze kształcenia zawodowego, poznanie form i metod nadzoru w innym kraju europejskim oraz dobrych praktyk stosowanych w zakresie doradztwa zawodowego w Portugalii. Celem projektu było także opracowanie narzędzia informatycznego umożliwiającego dyrektorom i nauczycielom szkół zawodowych monitorowanie i ocenę stopnia realizacji podstawy programowej kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego.

Udostępniamy materiał informacyjny na temat rozwiązań stosowanych w nadzorze pedagogicznym i doradztwie zawodowym w Portugalii opracowany przez uczestników projektu oraz narzędzie do monitorowania realizacji podstawy programowej kształcenia w zawodach, stworzone w arkuszu kalkulacyjnym wraz z opisem aplikacji i instrukcją obsługi programu dla nauczyciela.

Mamy nadzieję, że przedstawione materiały zainspirują Państwa do podejmowania działań, a przygotowane narzędzie ułatwi codzienną pracę w kształceniu.

Autor(en) der Ressource: 
Zespół projektowy
Datum der Veröffentlichung:
Freitag, 25 Oktober, 2019
Sprache des Dokuments
Art der Ressource: 
Offene Bildungsressourcen
Land:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn