chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

E-Plattform für Erwachsenenbildung in Europa

 
 

News

IV Forum Edukacji Dorosłych - weź udział!

21/10/2019
Sprache: PL

Już po raz czwarty Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji i działające w jej ramach Krajowe Biuro EPALE mają przyjemność organizować Forum Edukacji Dorosłych. Wydarzenie to jest okazją do spotkania się w gronie użytkowników EPALE – praktyków i badaczy związanych z różnymi obszarami edukacji dorosłych. Wśród prelegentów i uczestników wydarzenia są m.in. trenerzy i edukatorzy, pracownicy działów HR odpowiedzialni za szkolenia, przedstawiciele organizacji pracodawców, doradcy zawodowi, andragodzy, czy pracownicy instytucji kultury zajmujący się edukacją dorosłych.

Warsztaty, debaty, prezentacje, panele tematyczne – IV Forum Edukacji Dorosłych to 18 wystąpień z udziałem 29 osobowości świata edukacji, kultury, multimediów.

Spotykamy się już 20 listopada w Warszawie. Nasi eksperci podzielą się wiedzą i doświadczeniem, zaproszą do dyskusji, zachęcą do wypróbowania nowych metod, narzędzi oraz do wspólnej refleksji na temat przyszłości edukacji dorosłych.

O CZYM W TYM ROKU?

Na tegorocznym Forum  skupimy się na czterech obszarach rozwoju edukatora osób dorosłych. Pokażemy, że sport jest doskonałym źródłem motywacji do uczenia siebie i innych. Opowiemy o skutecznych sposobach angażowania w edukację i możliwościach, jakie dają zasoby internetowe, oferta kulturowa czy programy Unii Europejskiej. Dowiesz się, jak zmieniają się postawy uczących się dorosłych i jak można wspierać rozwój dorosłych ze specjalnymi potrzebami. Po południu przedstawimy edukacyjne innowacje w obszarze podnoszenia umiejętności podstawowych, pracy w grupie, komunikacji, zdrowego żywienia i technologii. Na koniec dnia zaprosimy do udziału w sesjach poświęconych wiarygodności – pokażemy jak tworzyć warsztaty oparte o dowody naukowe oraz jak  unikać pułapek w zakresie myślenia i wyciągania wniosków.

Przeczytaj, co przygotowaliśmy w ramach poszczególnych wystąpień: Sesje tematyczne

/de/file/ivforumedukacjidoroslych-1pngiv_forum_edukacji_doroslych-1.png

  

Pobierz program

W myśl idei „uczenia się przez całe życie” zaprosimy Cię również do zdobycia nowej wiedzy i umiejętności. W tym roku przygotowaliśmy stanowiska, na których możesz skonsultować się z ekspertami w zakresie:

  • praw autorskich, otwartych zasobów i licencji – Kamil Śliwowski
  • RODO na szkoleniach, warsztatach, wydarzeniach edukacyjnych –  Arkadiusz Skwarek, Damian Bielecki
  • typografii swojej strony internetowej, aplikacji mobilnej, raportu – Tomasz Kuc
  • emisji głosu - Katarzyna Kazańska
  • Waszego wizerunku

Jeśli chcesz lepiej poznać narzędzia dla edukatorów, które są rozwijane w Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji – koniecznie odwiedź stoiska informacyjne EPALE, Erasmus+ i Europass!

PODZIEL SIĘ OPINIĄ

Przez cały dzień czekamy na opinie przy Ścianie ewaluacyjnej. Opowiedz nam o swoich wrażeniach z tegorocznego Forum, napisz, jakie tematy pozwolą Ci rozwinąć skrzydła, abyśmy mogli wspierać Twój rozwój w niedalekiej przyszłości.

WRĘCZENIE NAGRÓD

Podczas Forum zostaną również oficjalnie wręczone nagrody w konkursie EPALE „Historie mocy – Historie pracy”. Zapraszamy do udziału - szczegóły

O FORUM

Konferencja jest bezpłatna. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie aktywnego konta na platformie EPALE. Załóż konto na EPALE.

/de/file/postfbpngpost_fb.png

Sprawdź jak dojechać

Organizator nie pokrywa kosztów noclegu oraz nie zwraca kosztu dojazdu.

  

REJESTRACJA

Rejestracja na konferencję odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną – http://wydarzenia.frse.org.pl/ankieta/469166/iv-forum-edukacji-doroslych-20-listopada-2019-r-warszawa.html

Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie aktywnego konta na platformie EPALE. Załóż konto na EPALE.

Termin zgłoszeń upływa 12 listopada 2019 r.

IV Forum Edukacji Dorosłych zostało objęte patronatem merytorycznym Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

  

ORGANIZATORZY

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Krajowe Biuro EPALE

  

TRENERZY DLA PLANETY

Bądźmy eko!

Ochrona naszej planety jest ważnym i pilnym tematem. Organizując tegoroczną edycję Forum Edukacji Dorosłych Krajowe Biuro EPALE podjęło wyzwanie sprostania wymogom standardu Trenerzy dla Planety, który zakłada przygotowywanie wydarzeń edukacyjnych w sposób jak najbardziej przyjazny dla Ziemi.

Podjęliśmy szereg działań, w których Ty też możesz nam pomóc:

Zostawmy auto w domu!

Miejsce konferencji zostało wybrane tak, aby w łatwy sposób można było dotrzeć na miejsce pociągiem lub komunikacją miejską. Hotel InterContinental znajduje się 450 m od Dworca Centralnego i 500 m od Dworca Śródmieście. W pobliżu znajduje się pętla autobusowa. Dojazd komunikacją miejską sprawdzisz na:  Google maps . Bezpośrednio przy hotelu przebiega także ścieżka rowerowa.

Jedzmy smacznie i zdrowo!

Menu, które zostanie podane w trakcie Forum zostało tak skomponowane, aby w jak największym stopniu wykorzystać produkty lokalne i sezonowe. Transport artykułów spożywczych na krótszych odległościach oznacza mniej zanieczyszczeń powstałych ze zużycia paliw i energii. Zrezygnowaliśmy także z mięsa wołowego i wieprzowego, gdyż jego produkcja wiąże się z większym zużyciem wody. Na deser podamy polskie jabłka i gruszki.

Zużyjmy mniej materiałów!

Rejestracja na Forum została przygotowana wyłącznie elektronicznie. Również elektronicznie zostaną wysłane do uczestników zaświadczenia po Forum. Ewaluację przeprowadzimy w formie ściany ewaluacyjnej – to oznacza 0 ankiet! Większość publikacji będzie dostępna wyłącznie dla chętnych. Jeśli jesteś zainteresowany wersją elektroniczną, zapytaj na stoisku EPALE gdzie możesz ją znaleźć.  Na konferencji otrzymasz od nas torbę materiałową, którą możesz później wykorzystać . Możesz również przyjść z własnym długopisem i notesem, a na koniec konferencji wrzucić smycz do specjalnie przygotowanego pojemnika (wykorzystamy je w przyszłości) a identyfikatory do niszczarki (papier zostanie przekazany na makulaturę ).

/de/file/logotdp5082019jpglogo_tdp_5_08_2019.jpg

 Więcej informacji na temat projektu Trenerzy dla Planety w trakcie Forum – serdecznie zapraszamy na wystąpienie: Trenerzy dla Planety. Jak perswazyjnie angażować w zmianę budzącą opór?
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn