chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

E-Plattform für Erwachsenenbildung in Europa

 
 

Ressource

Iloraz HR. Co Ty wiesz o zarządzaniu?

Sprache: PL

Eingesandt von Monika Dawid-Sawicka

Co każdy menedżer powinien wiedzieć o zarządzaniu zasobami ludzkimi? Jak przekładają się badania naukowe na praktykę menedżerów? Co jest podstawą decyzji menedżerów w Polsce? Czy bazują oni na rzetelnych dowodach? A jeśli na intuicji, to czy jest ona oparta na solidnym doświadczeniu?

„Iloraz HR. Co Ty wiesz o zarządzaniu?” jest raportem na temat stanu wiedzy z zakresu zarządzania personelem polskich menedżerów. Badanie przeprowadzone zostało z wykorzystaniem kwestionariusza online na próbie 250 dyrektorów i menedżerów HR z całej Polski. Test wykorzystany w badaniu zawierał 44 twierdzeń na temat zarządzania zasobami ludzkimi, badał też również ogólną wiedzę naukową, myślenie analityczne oraz przekonania na temat użyteczności badań w praktyce menedżerskiej.

Wyniki gromadzone były między sierpniem 2018 r. a kwietniem 2019 r. w dwóch falach. W celu dotarciado grupy docelowej wykorzystano bazę kontaktów wydawnictwa Wolters Kluwer. Autorem raportu jest dr Piotr Prokopowicz. Raport opublikowany został przez Wolters Kluwer Polska.

Raport można pobrać bezpłatnie na stronie: ttps://www.produkty.lex.pl/hr/wiedza/3776-raport-badanie-wiedzy-o-hr-wsrod-mene...?

Autor(en) der Ressource: 
dr Piotr Prokopowicz
Datum der Veröffentlichung:
Montag, 21 Oktober, 2019
Sprache des Dokuments
Art der Ressource: 
Studien und Berichte
Land:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn