chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

E-Plattform für Erwachsenenbildung in Europa

 
 

Blog

Narvas määratleti perementorite rolle ja ülesandeid

13/08/2019
von Galina Kushanova
Sprache: ET

Viie Euroopa riigi koolitus- ja pereteraapia spetsialistid korraldasid 10.–13. juunini Narvas rahvusvahelise strateegilise koostööprojekti „Perementor kogukonnas – tema pädevused ja tunnustus“ raames töökohtumise. Projekti koostööpartnerid on Leedust, Poolast, Prantsusmaalt, Hispaaniast ja Eestist, sest nii vanad kui ka uued Euroopa Liidu liikmesriigid vajavad peredega tehtava töö tugevdamist.

/de/file/imgp6200jpgimgp6200.jpg

Projekti eesmärk on toetada perementorite (või peretoetusele orienteeritud tugiisikute) pädevuste arendamist ja tunnustamist, samuti nende arengut ja tunnustamist soodustavate materjalide ja tööriistade väljatöötamist. Projekti põhieesmärgid on koostada praktilised soovitused perementorite pädevuste tunnustamiseks, välja töötada nende enesetäiendamiseks ja -analüüsiks vajalikud materjalid ning meetodid.

 „Igas EL-i riigis on riiklikud sotsiaalteenistused, mis tegelevad raskustesse sattunud peredega. Räägime teistsugusest lähenemisviisist – perementorid on koolitatud spetsialistid, kes saavad perekonda abistada erinevates olukordades alates sisekonfliktidest kuni tõsisemate probleemideni, kui mentor võib kutsuda abiks vastavad spetsialistid,” rääkis projekti peakoordinaator Loreta Štelbiene Skudutiškio Akadeemiast Leedust. "Meie ülesanne on töötada välja perementori staatuse ja töö põhikontseptsioonid, mis oleksid kõikidele EL-i riikidele universaalsed."

Projekti Vestifex Koolituse poolse koordinaatori Galina Kušanova sõnul viisid projektipartnerid sel kevadel oma kodumaal läbi spetsiaalsed uuringud, mille käigus koostasid sotsiaaltöötajad, psühholoogid, õpetajad ja teised spetsialistid perementori töö kirjelduse ja töötasid välja pädevused. „Eestis uurisime erinevate organisatsioonide esindajate arvamusi. Need spetsialistid aitasid kujundada perementorluse arenguks vajaliku suuna, mis saaks toetusallikaks raskustes peredele,” märkis Galina.

Narvas toimunud töökoosoleku ajal ei koostanud projektipartnerid mitte ainult perementorite põhidokumente, mis põhinesid viies riigis läbi viidud uuringutel, vaid tutvusid ka laste ja perede arenguga tegelevate vabaühendustega SOS Lasteküla ja MTÜ Pereprojekt "Lastekeskus Matveika".

Projektis “Perementor kogukonnas – tema pädevused ja tunnustamine” osalevad Skudutiškio Akademija (Leedu) – projekti peakoordinaator, Fédération régionale Familles Rurales des Pays de la Loire (Prantsusmaa), Fundacja Agencji Sluzby Spolecznej (Poola), Vilnius family psychology center (Leedu), Vestifex Koolitus (Eesti), Instituto para el fomento del desarrollo y la formación S.L (Hispaania). 

--

Õppekeskus Vestifex Koolitus tegeleb nii kohalike kui ka rahvusvaheliste projektidega, mille eesmärk on sotsiaalsfääri, täiskasvanukoolituse, rahvusvahelise koostöö ja enesetäienduse valdkonna arendamine. Keskus tegutseb Narvas alates 2011. aastast.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn