chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

E-Plattform für Erwachsenenbildung in Europa

 
 

Kalender

Презентација на ЕПАЛЕ платформа

Eingesandt von Nevenka Longurova Girova vor 2 Monate 2 Tage

Freitag 20 September 2019
Skopje
,

Презентација на ЕПАЛЕ платформата во рамки на првиот состанок со избраните граѓански организации за менторска поддршка.

Менторската поддршка е дел од проектот „Правна помош и поддршка за застапување и одржливост на локални граѓански организации“ финансиран од Европската Унија, спроведуван од Македонско здружение на млади прваници, Фондација за развој на локалната заедница, Коалиција Сите за правично судење и Данскиот совет за бегалци.

 

Презентацијата ќе се одржи на 20.09.2019 од 14.00 часот во Граѓанскиот ресурсен центар, ул. „Св. Кирил и Методиј“ бр. 50, Скопје.

Sprache(n) der Veranstaltung:
Teilnahmegebühr: 
Nein
Anmeldefrist: 
18/09/2019
Online-Veranstaltung: 
Nein
Art des Veranstalters: 
Andere Veranstaltung
Anzahl der Teilnehmer: 
< 100
Zielgruppe: 
Projektträger
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn