chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

E-Plattform für Erwachsenenbildung in Europa

 
 

News

Anerkennung, Validierung und Zertifizierung von Kompetenzen: Italien trifft Belgien, Deutschland, Lettland und Slowenien

19/03/2018
Sprache: DE
Document available also in: LV

In vielen EU-Ländern hat laut PIAAC-Studie jeder fünfte Erwachsene eine geringe Lese- und Schreibfähigkeit, bei den Rechenfähigkeiten trifft dies auf ein Viertel der Erwachsenen zu. In Italien betrifft das z.B. fast 30% der Bevölkerung. Eine enorme Zahl, die sich auf die Beschäftigungsfähigkeit unmittelbar auswirkt, die Teilnahme am sozialen Leben stark belastet und schwerwiegende Auswirkungen auf die volle aktive Teilhabe und den sozialen Zusammenhalt hat.

Wie ist es möglich, Prozesse der Beschäftigungsförderung und der sozialen Eingliederung zu implementieren? Wie können gering Qualifizierte gezielt gefördert werden? Ein Team von INAPP, der italienischen Koordinierungsstelle der Europäischen Agenda für Erwachsenenbildung,  hat sich auf eine Reise durch Europa begeben, um mit Expert*innen aus Belgien, Deutschland, Lettland und Slowenien über Fragen der Anerkennung, Validierung und Zertifizierung von bereits erworbenen Kompetenzen zu diskutieren.  Herausgekommen ist ein beeindruckender Film, der das Problem aus verschiedenen Blickwinkeln beleuchtet und Hinweise auf Lösungswege gibt. Der Film ist teils in italienische Sprache mit englischen Untertiteln, teils in englischer Sprache entstanden.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

1 - 10 von 23 anzeigen
 • Bild des Benutzers Ingūna Taube
  Dzīves un pamata prasmes. Protams ir svarīgi organizēt pieaugušo pamatprasmju attīstīšanu, lai kaut nedaudz mainītu šo situāciju. Jo lielākā vecumā mēs gribētu uzlabot savas prasmes, jo lielākus resursus tas prasīs. Pirmsskolas vecumā, kad ir šo prasmju apgūšanas dabīgais un aktuālais posms, mēs tam neveltam pietiekoši daudz uzmanības. Viss sākas no ģimenes, kas gatava ieguldīt savos bērnos , vai arī neredz tam jēgu, jo cīnās par izdzīvošanu. Bērni, tai laikā pavada pie televizora vai datora, neattīstot šīs prasmes. 
 • Bild des Benutzers Anda Koka
  Kur ir palikusi glītrakstīšana? Kur ir palikuši garāki "obligātās literatūras saraksti"? Tas viss disciplinē un attīsta mācīšanos un bērnu erudīciju! Es kategoriski nepiekrītu, ka vajadzētu arvien vairāk pāriet e-grāmatām, jo tas bojā kā redzi, tā uzliek par pienākumu vecākiem bērnus apgādāt ar datoriem! Varētu sasummēt ļoti daudz faktorus, kāpēc bērns sākumā jau nav nodarbināts tā, lai viņam rastos izpratne par procesiem mācību vielā un dzīvē kopumā.par matemātiku un rēķināšanu - ujjjj, atņemot kalkulatoru un varbūt atdzīvinot rēķināšanu uz ātrumu, tas stimulētu mājās vairāk gatavoties :) 
  Lai nu kā, vēlu veiksmi ar šo projektu, jo ticu, ka atradīsies veids kā atrisināt šo samērā globālu problēmu.
 • Bild des Benutzers Ineta Ruzane
  Piekrītu, ka ģimenēs grāmatu lasīšanai interese zūd, kā rezultātā arī lasītprasmes līmenis krītas. Bērni vairs nav ieinteresēti lasīt grāmatas, kā tās tika lasītas gadus piecpadsmit atpakaļ, bet dod priekšroku klausīties vai skatīties stāstus e vidē. Lai rosinātu lasītprasmi,  vecākiem ir jāsāk ar sevi un jārāda piemērs. Bērni ir vecaku spogulis. Un ja vecāki ir bērna autoritāte, tad arī viņi ņems piemēru un atdarinās arī grāmatu lasīšanu. 

 • Bild des Benutzers Beāte Pēterkopa
  Izlasot šo rakstu rodas interesantas pārdomas. Vai tiešām Latvijā situācija ir tik kritiska, ņemot vērā to, ka mūsu valstī pamatizglītība ir obligāta. Šādas problēmas ja tās ir, manuprāt rodas un ir novērojamas jau bērnībā, jo vissvarīgākais attīstības posms bērnam ir līdz trīs gadu vecumam. Lielu atbildību, domāju, jāuzņemas arī vecākiem, vai tie ir bijuši ieinteresēti bērnu izglītības iegūšanā, veltījuši laiku sarunām, palīdzējuši skolas uzdevumu izpildē un vienkārši bijuši kopā ar savu bērnu. Ticu, ka tas viss ļoti iespaido mūs arī kļūstot par pieaugušajiem. Zinot, ka Latvijā ir diezgan daudz bērnu dzīvo nelabvēlīgās ģimenēs, šķiet, ka zināmā mērā varētu piekrist šim rakstam.
 • Bild des Benutzers Inese Protopopova
  Te es varētu laikam pavērst skatu uz to, kāpēc situācija ir tik traģiska, lai arī pamatizglītība Latvijā ir obligāta. Zinot šo virtuvi no iekšpuses, teikšu atklāti, ka nereti ir gadījumi, kad "sarežģītos" bērnus, kuriem ir problēmas gan ar rakstīšanu, gan lasīšanu vienkārši "izvelk" līdz 9. klasei, jo "tā vajag", dabū atbrīvojumu no eksāmena un... skolēns beidz pamatskolu ar ļoti vājam lasīšanas un rakstīšanas prasmēm, kuras pilnvērtīgi ikdienā izmantot nespēj.
 • Bild des Benutzers Viktorija Krīgerte
  Šī ir ļoti nopietna problēma, kas būtiski ietekmē iedzīvotāju nākotni. Ņemot vērā mūsdienu straujo tehnoloģiju attīstību un to, cik ļoti daudz tehnoloģijas tiek izmantotas mūsu ikdienā, ir vairāk kā skaidrs, ka problēmas nerisināšana novedīs pie nenovēršamām sekām. Lielākā daļa interneta vidē pieejamo rīku un programmu atļauj rakstīt, lasīt un pat rēķināt tavā vietā. Tehnoloģiju attīstība ir ne tikai ieguvums, bet diemžēl, arī zaudējums.
 • Bild des Benutzers Santa Lempa
  Ļoti liela nozīme cilvēka attīstībā ir bērnība, tāpēc svarīgi attīstīt dažādas bērna prasmes jau kopš dzimšanas. Ja cilvēkam dažādu apsvērumu dēļ nav bijušas iespējas attīstīt lasītprasmi, rakstītprasmi utt., jācenšas nodrošināt iespējas mācīties un gūt jaunas prasmes pieaugušā vecumā. Tāpēc šī programma šķiet ļoti noderīga un nokotnē varētu sniegt plašas iespējas mazkvalificētajiem. Kā piedāvājatā filmā teikts - ''Nekad nav par vēlu sākt mācīties.''
 • Bild des Benutzers Jūlija Bugrova
  Esmu pārsteigta, ka ir tik augsts procents neizglītotu jauniešu, ņemot vērā to, ka katram ir tiesības uz izglītību. Cerams, ka iespējami risinājumi strādās un palīdzēs izmainīt situāciju.
 • Bild des Benutzers Jekaterina Raudiva
  Problēma ir aktuāla arī mūsu Latvijā. Bērniem, kuriem ir lasītas grāmatas, ir  plašāks vārdu krājums. Grāmatas palīdz ātrāk veidoties runas prasmēm. Vecākiem pašiem jāpadomā par to, ka palasīt bērnam grāmatu pirms miega 10 min. laikā, neuzņem daudz laiku, bet ar bērnu ir kontakts, ir savā veidā rituāls.  Man liekas, ka tas ir ļoti svarīgi!
 • Bild des Benutzers Reinis Vējiņš
  Protams, ka šī problēma ir ļoti aktuāla un jārisina, diemžēl, ir daļa cilvēki mūsu sabiedrībā, kuri dažādu apstākļu dēļ ir spiesti attiekties no izglītības procesiem, bet tā vietā, strādāt un nodrošināt pamatsapstākļus savai dzīvei. Arī mūsdienās saskaros, ka skolā bērniem lasītprasmes iemaņas samazinās, ienākot informācijas tehnoloģijām, vecāki nevelta pietiekami daudz laika bērnu lasītprasmju attīstīšanai, kā arī bieži nav kontakts ar citām paaudzēm - ar vecmāmiņām, kas iepriekšējos laikos lasīja bērniem priekšā, tā radot interesi par lasīšanas procesu.