European Commission logo
Anmelden Ein Konto erstellen
Mehrere Wörter mit Komma trennen

EPALE - Elektronische Plattform für Erwachsenenbildung in Europa

Blog

EPALE Schwerpunkt: Medienkompetenz

Im September liegt der Themenschwerpunkt bei EPALE auf der Medienkompetenz und ihrer Rolle bei der Erwachsenenbildung

Media_literacy_resized

Erwachsene lernen von allen Medien, die sie sehen, hören und erleben. Medien haben einen starken Einfluss auf uns alle und können sich auf verschiedene Aspekte unseres Lebens auswirken – darauf, wie wir wählen, wer wir sind und wie wir über uns selbst und andere denken. Deshalb müssen Erwachsene über Medienkompetenz verfügen.

Medienkompetenz bedeutet, über die Medien erhaltene Informationen abrufen, analysieren und bewerten zu können. Dadurch erwerben wir folgende Fähigkeiten:

  • Lernen, kritisch zu denken
  • Produkte und Informationen intelligent zu nutzen
  • Standpunkte zu akzeptieren
  • Medien verantwortungsvoll zu gestalten
  • die Rolle der Medien in unserer Kultur zu erkennen und
  • die Ziele der Verfasser zu verstehen.

Wir möchten Sie gerne zur Beteiligung an der live-Diskussion bei EPALE über die Rolle der Medienkompetenz in der Erwachsenenbildung einladen. Die Diskussion läuft auf Englisch und wird auf dieser Seite stattfinden; Termin: Donnerstag, 27. September 2018. Die Moderation übernimmt der EPALE-Themenkoordinator Markus Palmén.

Wir freuen uns darauf, Sie dort anzutreffen!

Wir bei EPALE wissen, wie wichtig Medienkompetenz für Erwachsene ist. Unter folgenden Links finden Sie interessante Ressourcen zum Thema, die von der EPALE-Community und den nationalen Teams hochgeladen wurden. Schauen Sie im September regelmäßig bei EPALE vorbei und entdecken Sie neue Inhalte!

Resources

Likeme (9)

Kommentar

This a very interesting and preponderant discussion. We need to train and develop these soft skills from the beginning, from children to young adults. To have the power to distinguish what is propaganda, what is true or buzz, if I can trust or not, in the end, If I can make an informed judgment. This is also the way to a more inclusive, tolerant and open society. 
I'm now working in an Erasmus+ Project that has the main goal to "Empower media literacy and critical thinking through education and training." It's called Myself&Europe. I invite you to follow the project and the outcomes at:  https://myselfandeurope.eu/en/ and  Facebook @Myselfneurope. Thank you! 
Likeme (0)

Dzīvojot 21. gadsimtā ir svarīgi apgūt mediju lietošanas prasmes. Tur mēs iegūstam mums nepieciešamo informāciju. Taču tam visam ir arī sava negatīvā puse - bieži vien arī cilvēki mēdz neizvērtēt informācijas patiesumu, tādēļ dažādiem stāstiem mēdz būt dažādas puses. Nevaru nepiekrist, ka vecāka gadagājuma cilvēkiem ir nepieciešams attīstīt savas mediju pratības prasmes, jo izglītības iestādē skolēniem pedagogi to iemāca, skatoties arī pēc savas pieredzes. Tādēļ arī tagad esmu tam pievērsusi uzmanību. Tagad jau zinu aptuveni kādiem interneta resursiem varu ticēt, bet kādiem ne. 
Paldies, ka dalījāties ar šo tēmu un šī diskusija tiek pacelta, jo ir nepieciešams atgādināt, ka arī medijos ir jāuzmanās, lai gan 21. gadsimtā mediji mums ir liels palīgs. 
Likeme (0)

Media does indeed have a great influence on our everyday lives and we have become dependent on all our devices for different aspects of our lives.  We are literally bombarded by information, online material and news all the time.  The biggest challenge that many of us face is when it comes to identifying what is true and what is fake.  And from my teaching experience, I have encountered many learners who are often at a loss when it comes to evaluating information. 

I, therefore, thought of sharing with you this great article by https://www.educatorstechnology.com/ which provides tips to spot fake news. These tips will enable us to critically assess the veracity and credibility of online content.  My students find the visual very useful especially since it is visually appealing and to the point.

This is the link:  https://www.educatorstechnology.com/2018/06/a-good-visual-to-help-you-teach.html

Likeme (0)

Gandrīz katru dienu ir iespējams kaut kur lasīt vai dzirdēt informāciju par mediju pratības nepieciešamību ikdienas gaitās. Ikdienā izmantojam dažādus medijus, lai uzzinātu nepieciešamo informāciju, taču nereti neizvērtējam sniegtās informācijas patiesumu un pamatojumu. 
Izglītības iestādes mācību procesa ietvaros daudz tiek runāts par to, lai skolēniem būtu prasme kritiski izvērtēt pieejamo informāciju, lai nekļūtu par dažādu viltus ziņu "upuriem". Skolēniem ir iespējas savas medijpratības prasmes attīstīt, bet kā ir ar pieaugušajiem? Vai viņi prot kritiski izvērtēt informāciju, kas ir pieejama interneta resursos? Ņemot vērā savus novērojumus sociālajos tīklos, varu secināt, ka nereti pieaugušajiem daudz vairāk trūkst šīs prasmes nekā bērniem un jauniešiem. Cilvēki notic dažādām viltus ziņām un kļūst par upuriem krāpniekiem savu prasmju trūkuma dēļ. Ņemot kā piemēru aptuveni 50-60 gadus vecu Latvijas iedzīvotāju, kas daļu savas dzīves ir dzīvojis politiskajā iekārtā, kurā ir bijusi cenzūra, viņam ir iemācīts domāt, ka visas ziņas ir patiesas, kritiski neizvērtējot to patiesumu un reālistiskumu.
Pozitīvi novērtēju, ka tiek veidots šāda starptautiska diskusija, kur tiks runāts par šo tēmu. Šīs diskusijas ietvaros, manuprāt, būtu noderīgi apspriest arī jautājumu par to, ka arī vecāka gadagājuma cilvēkiem ir nepieciešams pilnveidot kritiskās domāšanas prasmes, kas būs ļoti noderīgas dzīvojot 21.gs., kur nereti viltus informāciju no patiesas informācijas spēj atšķirt tikai jomas speciālists.
Likeme (0)

Thank You for sharing this article and it really is as You say -such suggestions are helpful. Also in my opinion visualization and "keep it simple" information is a good start in our information ocean nowadays, but we should also work more on that aspect- that in practice these tips are followed as a habit in everyday life. 



Likeme (0)