chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

E-Plattform für Erwachsenenbildung in Europa

 
 

Blog

EPALE-Schwerpunktthema: Soziale Medien in der Erwachsenenbildung

01/02/2018
von EPALE Moderator
Sprache: DE
Document available also in: EN ET FI PL MT LV RO CS

/de/file/epale-social-media-and-adult-learningEPALE Social Media and Adult Learning

EPALE Social Media and Adult Learning

 

Das EPALE-Schwerpunktthema im Monat Februar bilden die sozialen Medien in der Erwachsenenbildung.

Es gibt viele Pädagogen und Ausbilder, in deren Augen die sozialen Medien Lernenden bestenfalls als Unterhaltungsmittel und schlimmstenfalls als Ablenkung dienen. Mit weltweit über 3 Milliarden Nutzern sozialer Medien lässt sich  die Attraktivität von Community-Plattformen und sozialen Netzwerken jedoch nicht mehr leugnen. Immer größerer Beliebtheit erfreut sich daher das Thema der Nutzung sozialer Medien im Bildungsbereich, um das Lernen interaktiver und ansprechender zu gestalten.

Soziale Medien können nicht nur von Lernenden, sondern auch von Pädagogen und Ausbildern als Instrument der Peer-to-Peer-Kommunikation genutzt werden. Zudem können sie die Kommunikation zwischen Pädagogen und Lernenden verbessern oder zur einer interaktiveren Gestaltung der Lehrmethoden beitragen. Ihre Hauptaufgabe besteht darin, den Zugang zu Informationen zu ermöglichen, was sie zu einem nützlichen Instrument für nicht-formales und informelles Lernen macht.

Hier bei EPALE wissen wir das Potenzial der sozialen Medien im Bereich der Erwachsenenbildung zu schätzen. Unter folgenden Links finden Sie Beiträge aus der Community und den nationalen Teams zu diesem Thema. Schauen Sie im Februar regelmäßig bei EPALE vorbei, um neue Inhalte zu erkunden!

Beiträge:

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

1 - 10 von 11 anzeigen
 • Bild des Benutzers keita straume
  Nevienam nav noslēpums, ka mūsdienās cilvēki daudz vairāk izmanto tehnoloģfijas un to sniegtās iespējas. Skola nav izņēmums, kur ne tikai skolēniem ir jābūt aktīviem internetā, bet arī skolotājām ir jāmāk vismaz pamatlietas veikt ar tehnoloģiju palīzību, tomēr ne vienmēr tas tā notiek. "Veco laiku" skolotāji nevēlas vai nespēj sekot līdzi tehnoloģiju attīstībai, kas tieši varētu palīdzēt stundu darbā. Novēlu visiem iepazītites ar tehnoloģijām un to lietojumu, tās tik tiešām atvieglo darbu!
 • Bild des Benutzers Laine Veinberga
  Manuprāt, vislielākās problēmas sociālo mediju izantošanā ir vecākā gada gājuma skolotājiem, kur ir pieraduši vēl pie padomju laika un 90' gadu izglītības metodēm, kad izglītojamiem ir mierīgi jāsēž savā solā un jaburas cauri mācību grāmatai, neatkarīgi no tā, vai saprot tēmu vai ne. Un viņu prāt visi uzlabojumi un jauninājumi ir nepieņemami tikai tāpēc, ka pašiem šo prasmju apgūšana sagādā grūtības. Tāpēc, man ir liels prieks, ka jaunie un topošie pedagogi ienes izmaiņas mūsdienu izglītības sitēmā un padara to mūsdienu izglītojamajiem interesantu.
 • Bild des Benutzers Amanda Cine
  Piekrītu, ka šī padomju laika domāšana tikai rada jaunajiem skolēniem nevēlēšanos iet uz skolu un mācīties, jo viņi ir pilnīgi cita paaudze, kas informāciju uztver citādāk. Ja prot lietot tehnoloģijas mācību procesā, tas palīdz gan skolotājam, gan skolēnam, bet, ja skolotājs spēj izmantot tikai grāmatas un darba burtnīcu un atsakās no pilnveidošanās, tad man šim skolotājam ir sliktas ziņas...
 • Bild des Benutzers Nikola Treimane
  Paldies par šo rakstu! Es uzskatu, ka pateicoties sociālajiem medijiem mēs varam vairāk diferencēt skolotāja saziņas spējas kā arī uzlabot mācību kvalitāti. Tomēŗ, ir daudz skolotāji kuri labprāt nemainītu savu mācību pieeju. Es piekrītu tam, ka tehnoloģiju izmantošana priekš macībām var būt dažiem cilvēkiem izaicinājums, jo viņi ir pieraduši tās izmantot citādāk. Skolotājam ir jāspēj parādīt, ka tehnoloģijas varētu arī būt izmantotas mācību jomā. Skolotājam ir jāprot izmantot šodien to, kas būs nepieciešams rīt, ļaut skolēniem eksperimentēt, mācīt pašizglītoties, strādāt kolektīvā, un sekot līdzi jaunajām attīstības tendencēm. Manuprāt, ir svarīgi attīstīt savas kompetences un gūt prasmes lai pēc tām tās varētu izmantot ne tikai komunikācijā, bet arī mācībās. 
 • Bild des Benutzers Anastasija Jekarāševa
  21. gadsimtā ir jāizmanto visas iespējas, tajā skaitā arī tehnoloģiju iespējas. Sociālie mediji ir lieliska iespēja skolotāja un izglītojama saziņai un arī moderna pieeja acībām. Manuprāt, pieredzējušiem skolotājiem, kas ir ja pieraduši pie macību pieejam, kas bija aktuālas pirms kādiem 20 gadiem ir jāapzinās to, ka mūsdienu izglītojamiem ir vajadzīga cita pieeja, kas ir orientēta uz viņu interesēm, jo šobrīd katram skolēnam ir smartfons, internets, kur viņš pavada ļoti daudz laika un kas "pieķer" viņu uzmanību. Kāpēc tad neizmantot šo lietu labumam?
 • Bild des Benutzers Ilga Sirmele
  Priecājos par šo skatījumu uz sociālajiem tīkliem. Arī es uzskatu, ka problēma nav sociālajos tīklos, tie ir tikai jāprot lietot. Visam saturam, ko ievietojam, jābūt ar mērķi. Izprotot to, kā sociālos tīklus lietot savā labā, cilvēks gūst daudz priekšrocību savā darbā un ikdienā, jo nereti mūsdienās cilvēki uzņemās darīt vairāk, kā laiks to atļauj. Ir liels prieks, ka pieaugušajiem ir iespēja pilnveidot savas prasmes lietot sociālos tīklus, tīmekli. Tā ir lieliska iespēja pieaugušajiem celt savu profesionalitāti, audzēt jaunas kompetences.
 • Bild des Benutzers Kerstin Hagblom
  Great!
 • Bild des Benutzers Anja Stofberg
  Dear all, within our project Spaces for Intercultural Learning we are exploring collaboration and learning in a virtual space on the Yammer platform. A major goal of the project is increasing intercultural competences among adult learning educators as well as the target groups that they are working with. The project aims to reach that goal in several ways, and one of them is in our online space in the shape of a Community of Practice.
  The idea of the online CoP was introduced as a tool for reflection for the adult educators of the participating project partners. Ask, share, reflect and learn: those are our main interactive activities.
  We will be sharing our experiences in a guidebook towards the end of the project. Meanwhile I can already tell you that it has been a most interesting experience. 
  At the start of this Community of Practice it was decided to create a private group for the members/participants instead of a public group, in order to have a safe space to work together. For many of the project members experience with online Communities of Practice was limited, especially in an international setting.
  What do you think: would you also have chosen a private space or would you have opened it up to anyone interested in the topic of intercultural learning / intercultural competence development ?
  I'm curious to hear your views on this !


 • Bild des Benutzers ALPER GÖZEN
  It is called 'Social media' but it must be used in a balanced way. Otherway; as we see around ; it makes people Asocial. It is a very pity that some says thousands of friends I have on social medias but we can not see any around him/her. They wander around single all the time.

  It brings us oceans of benefits of course if we overcome dangers and bad side-effects. Education is one of them and nowadays is being transported. But I have some hesitations about its results in the future.

 • Bild des Benutzers Fernando Albuquerque Costa
  Dear all,
  Perhaps one of the main concerns regarding social media for adults is to ensure that people know how to identify dangers that the Internet brings and know how to take the necessary precautions. The commitment to the acquisition and consolidation of safety behaviors will be one of the pedagogical measures that any adult educator must incorporate in the work he develops with adults.
  Can anyone testify to how you handle such problems?
  Thanks a lot,
  Fernando