chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Internetplatform for voksenuddannelsesområdet i Europa

Nyhedsoversigt

2019 metais – 67 % didesnis biudžetas „Erasmus+“ suaugusiųjų švietėjų mobilumui

28/10/2018
- Jurgita MELAIKIENE
Sprog: LT

Šiuolaikiniame pasaulyje vykstančių drąsių pokyčių metu labai svarbu sekti tendencijas ir naujoves, atsirandančias visose srityse, taip pat ir suaugusiųjų švietime. Europos Komisijos programa „Erasmus+“ suteikia galimybę susipažinti su suaugusiųjų švietimo naujovėmis kitose šalyse, kurti ir diegti naujoves savo aplinkoje bei nuolat mokytis, perimant užsienio kolegų patirtį.

Europos Komisija oficialiame leidinyje paskelbė 2019 m. programos „Erasmus+“ paraiškų teikimo datas bei programos vadovą visomis oficialiosiomis Europos Sąjungos (ES) kalbomis. Dokumente pateikiama išsami informacija apie visas programos „Erasmus+“ teikiamas galimybes besimokantiesiems, darbuotojams, stažuotojams ir mokytojams.

Geriausia 2019 m. „Erasmus+“ konkurso žinia Lietuvos suaugusiųjų švietėjų organizacijoms – skiriamas net 67 % didesnis biudžetas mobilumo veikloms finansuoti. Planuojama, kad bus paskirstyta ne mažiau kaip 261.976 eurų suaugusiųjų švietėjų dalyvavimui kursuose, darbo stebėjime bei mokymo veiklose. Vykti galima net į 32 programoje dalyvaujančias šalis.

Suaugusiųjų švietėjų bendruomenė aktyviai dalyvauja „Erasmus+“ mobilumo projektuose. Nuo 2014 metų, kai pradėta įgyvendinti „Erasmus+“ programa, Lietuvoje jau finansuoti 50 suaugusiųjų švietimo organizacijų mobilumo projektų. Net 452 projektų dalyviai – suaugusiųjų švietėjai, vyko į kursus, darbo stebėjimo vizitus ar mokyti kitų šalių organizacijose. Jiems skirta 741.572 EUR „Erasmus+“ dotacijų. „Epale“ platformoje galima rasti mobilumo projektų dalyvių pasakojimus, susipažinti su mobilumo veiklomis iš arčiau, o partnerių paieškos sistemoje galima rasti partnerius būsimiems projektams.

/da/file/1234jpg-21234.jpg

 

Europos Komisija įgyvendina pažadą padidinti lėšas „Erasmus+“ programos projektams finansuoti, todėl jau 2019 metais Lietuvai bus skirta net 20 % daugiau lėšų strateginių partnerysčių projektams finansuoti – 1.623.800 eurų. 2018 metų konkurse sėkmingos buvo beveik pusė visų paraiškų – net 10 projektų iš 23 gavo finansavimą ir šiuo metu kartu su partneriais užsienyje organizuoja mokymosi veiklas, rengia studijas, vadovus, reintegracijos bei mokymų programas ir priemones, bando naujus mokymo metodus, kurie bus naudingi bibliotekų ir muziejų darbuotojams, švietėjams, dirbantiems su sutrikusio intelekto asmenimis, šeimų mentoriams, švietėjams, dirbantiems su kaliniais ir sulaikytais asmenimis, taip pat dirbantiems suaugusiųjų mokymo centruose bei trečiojo amžiaus universitetuose. Su ankstesniais metais finansuotų strateginių partnerysčių rezultatais galite susipažinti „Erasmus+“ projektų rezultatų platformoje, o su projektų dalyvių įspūdžiais – EPALE platformoje.  

Švietimo mainų paramos fondas, administruojantis „Erasmus+“ programos įgyvendinimą Lietuvoje, kviečia Suaugusiųjų švietėjų organizacijas rengti mobilumo ir strateginių partnerysčių projektus bei teikti paraiškas 2019 m. konkursui. Mobilumo projektų paraiškas bus galima teikti iki 2019 m. vasario 5 d. 13 val. Lietuvos laiku, o Strateginių partnerysčių paraiškas – iki 2019 m. kovo 21 d. 13 val. Lietuvos laiku.

„Erasmus+“ programos vadovas bei kita aktuali informacija skelbiama bei nuolat atnaujinama programos tinklapyje www.erasmus-plius.lt.

Konsultacijos teikiamos el. paštu GrundtvigKA1@smpf.lt ir GrundtvigKA2@smpf.lt bei paskambinus „Erasmus+“ tinklapyje nurodytais telefonais. 2019 m. pradžioje fondas organizuos seminarus bei internetinius seminarus paraiškų pildymui. Apie prasidėjusią registraciją bus paskelbta programos tinklapyje www.erasmus-plius.lt.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
  • RASA POCEVIČIENĖs billede
    Labai šauni žinia visiems suaugusiųjų švietėjams. Ir ne tik dėl to, kad 2019 m. Lietuvai bus skiriama 20 proc. daugiau lėšų, t.y. didesnis finansavimas. Tikiuosi, kad didesnis finansavimas kartu reiškia ir didesnį suaugusiųjų švietimo reikšmės supratimą, supratimą, kad verta investuoti į suaugusiųjų mobilumą. Verta investuoti pirmiausiai todėl, kad jie galėtų plėsti savo akiratį, galėtų per savo patirtį ugdytis ne tik profesines, asmenines, bet ir multikultūrines kompetencijas, galėtų patikėti, kad galima, galėtų įveikti įvairius stereotipus ir pan. Taigi, belieka tik generuoti idėjas ir rengti paraiškas.
  • Kristina MALDONIENĖs billede
    Daugiau projektinių patirčių galite rasti prie temos „Europos politika projektai ir finansavimas“, ypač rekomenduojame paskaityti tinklaraščių įrašų skiltį, kuriuose dalyviai dalinasi savo įspūdžiais iš projektų: /lt/themes/european-policies-projects-and-funding 
  • Kristina MALDONIENĖs billede
    Kaip užregistruoti organizaciją partnerių paieškos sekcijoje ir kaip ieškoti partnerių rasite čia /lt/node/82036 bei čia /lt/node/82035