European Commission logo
Opret en bruger
Resource Details
RESSOURCE

Poradnik: Dostępność i równe traktowanie – jak o nie zadbać?

W pierwszej części znajdują się wskazówki dotyczące języka równościowego, szanującego potrzeby i postulaty różnych grup, kierującego się złotą zasadą: mówimy o danej grupie tak, jak ona by chciała, aby o niej mówiono.

Druga część poświęcona jest dostępności i równemu traktowaniu z perspektywy organizacji wydarzeń. Poszczególne wskazówki zawarte w tym rozdziale mogą też być przydatne m.in. przy przygotowywaniu i publikacji różnych materiałów w sieci czy w prowadzeniu mediów społecznościowych.

Na końcu każdej części zamieściłyśmy listę przydatnych linków, pod którymi znajdziecie więcej informacji na dany temat.

Autorkami poradnika są: Lena Rogowska-Lewandowska (trenerka równościowa, artystka społeczna, wiceprezeska Fundacji Kultury Dialogu) oraz Izabela Sopalska-Rybak (trenerka, działaczka społeczna, ekspertka w temacie potrzeb osób z niepełnosprawnościami, prezeska Fundacji Kulawa Warszawa).

Publikacja opracowana przez zespół komunikacyjny Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Operatorem Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny jest konsorcjum w składzie: Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego, Fundacja Edukacja dla Demokracji, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Resource Details
Poradnik: Dostępność i równe traktowanie – jak o nie zadbać?.
ISBN
ISBN 978-83-955082-9-5
Ressourceforfatter
Lena Rogowska-Lewandowska, Izabela Sopalska-Rybak
Type ressource
Åbne uddannelsesressourcer
Land
Polska
Publikationsdato
Dokumentets sprog
Polski
Login (0)

Log ind eller Registrer dig for at skrive kommentarer.

Want to add a resource ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new resource!