chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Internetplatform for voksenuddannelsesområdet i Europa

Ressourcer

Analýza Rozvoj podnikateľských zručností žien (ženy vracajúce sa na trh práce po materskej dovolenke, ženy nad 40 rokov ) a mladých dospelých (ženy a muži do 26 rokov)

Sprog: SK

Indsendt af Veronika Sadloňová

Problematika rozvoja podnikania znevýhodnených skupín priamo súvisí s bielymi miestami pre podnikanie. Ide o identifikáciu odborností, ktoré by boli doporučené budúcim záujemcom o podnikanie. Tým, že určitých odborností je nedostatok, vytvára sa priestor práve pre ne. I keď existujú určité štatistiky, ktoré popisujú chýbajúce profesie, je potrebné vykonať dôkladnú vzťahovú analýzu, ktorá by popisovala vzťahy :

  •  chybajúca profesia vz. región
  •  chybajúca profesia vz. pohlavie  ( nie každá profesia je vhodná pre ženy)

 

Celý článok o rozvoji podnikateľských zručností si prečítate tu: Rozvoj podnikateľských zručností

Prečítajte si aj výstup aktivity Rozvoj podnikateľských zručností: Rozvoj podnikateľských zručností žien (ženy vracajúce sa na trh práce po materskej dovolenke, ženy nad 40 rokov ) a mladých dospelých (ženy a muži do 26 rokov)

Ressource forfatter(e): 
Pracovná skupina aktivity Rozvoj podnikateľských zručností
Publikationsdato:
Fredag, 25 november, 2016
Type ressource: 
Undersøgelser og rapporter
Land:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn