Gå til hovedindhold
Resource Details
RESSOURCE

Silver Civic Education - RAPORT Z BADANIA POTRZEB SENIORÓW w Polsce, Bułgarii i Portugalii

Stowarzyszenie Szukamy Polski  realizowało międzynarodowy projekt "Silver Civic Education" w ramach programu Erasmus+ Edukacja Dorosłych. Podlaska Redakcja Seniora jest jednym z beneficjentów i jednocześnie realizatorów tego projektu.

 Projekt adresowany był do seniorów, a jednym z jego celów było rozpoznanie potrzeb edukacyjnych osób starszych. W związku z tym polsko-bułgarsko-portugalski zespół - wykonawców projektu pt. „Silver Civic Education” przygotował ankietę, dzięki której chcieliśmy dowiedzieć się, jakie są potrzeby edukacyjne seniorów, jakie tematy ich interesują, czego chcieliby uczyć się w ramach różnych zajęć edukacyjnych do nich adresowanych. Ankieta zawiera również pytania dotyczące preferowanych przez seniorów metod uczenia się, jak też cech osobowościowych i kompetencji, którymi ich zdaniem, powinna charakteryzować się osoba prowadząca zajęcia dla osób starszych.

RAPORT Z BADANIA POTRZEB SENIORÓW Na podstawie kwestionariusza dotyczącego identyfikacji potrzeb, talentów i umiejętności seniorów (Białystok Sofia Gondomar 2018’). Chcąc rozpoznać potrzeby edukacyjne osób starszych, adresatów naszego projektu, w okresie luty – maj 2018 w krajach partnerskich przeprowadziliśmy badanie. Wykorzystano w nim metodą sondażu diagnostycznego, technikę ankiety oraz kwestionariusz ankiety, identyczny dla wszystkich 3 krajów uczestniczących w projekcie. W prowadzenie badań zostali zaangażowani seniorzy uczestniczący w projekcie. Po zgromadzono w sumie 622 ankiety, z czego 200 pochodziło z Bułgarii, 196 z Polski i 226 z Portugalii. Wszystkie ankiety zostały odpowiednio zakodowane i poddane porównawczej analizie statystycznej. Wyliczenia zostały wykonane przy użyciu programu SPSS Statistics 22.

Dostępne są takze wersje zamieszczonych dokumentów w języku angielskim, bułgarskim i portugalskim

Resource Details
Ressource forfatter(e)
Stowarzyszenie Szukamy Polski, Białystok
Type ressource
Andre
Land
Publikationsdato
Dokumentets sprog
Login (0)

Log ind eller Registrer dig for at skrive kommentarer.

Want to add a resource ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new resource!