chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Internetplatform for voksenuddannelsesområdet i Europa

Nyhedsoversigt

Valašskomeziříčští senioři se učí, že aktivní mohou být i po šedesátce

23/09/2019
- Tomáš Fránek
Sprog: CS

Ve Valašském Meziříčí už 11. ročník aktivizačního programu 60 a víc neznamená nic. Až do konce prosince jsou pro 131 místních seniorů připraveny pohybové aktivity a přednášky.

 

Oblíbený aktivizační program si klade mimo jiné za cíl, udržet seniory aktivní a v dobré kondici. „Pro účastníky jsou připraveny pohybové programy zahrnující plavání, posilovnu s fitness trenérem, cvičení, turistiku, severskou chůzi s holemi – nordic walking a kurzy jógy. Senioři si mohou každý měsíc libovolně zkombinovat čtyři pohybové aktivity,“ přiblížila Alena Střítezská z oddělení rozvoje valašskomeziříčské radnice.

 

Program však není jen o pohybu, ale také o vzdělávání. „Letošní ročník proto zahájila přednáškou o reflexní terapii Radka Dvořáková v Komunitním centru,“ pokračovala Alena Střítezská a doplnila: „Jen o dva dny později vyrazila třicítka seniorů na první nordic walkingovou trasu kolem řeky Bečvy. Sedmikilometrový výšlap zakončili ve venkovní posilně. Zde už na ně čekal trenér, který jim vysvětlil, jak si na strojích zacvičit a co udělat pro své zdraví.“

 

Program je spolufinancován z Programu na podporu sociálně zdravotních aktivit Zlínského kraje a projektu Zdravé město Valašské Meziříčí a MA21.

 

https://www.valasskemezirici.cz/valasskomeziricsti-seniori-vedi-ze-60-a-vic-neznamena-nic/d-40625

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn