chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Internetplatform for voksenuddannelsesområdet i Europa

Kalender

SpeakSmart koolitus "Koosolekud - kuidas läbida ka viimane päevakorra punkt"

Indsendt af Karin Rohi 1 måned 3 uger siden

Tirsdag 12 januar 2021 til Tirsdag 2 Februar 2021
SpeakSmart koolitusruum Telliskivi Loomelinnakus, aadressil Telliskivi 60a/3, Tallinn
,

Kuidas läbida ka viimane päevakorrapunkt?

Viimane päevakorrapunkt on paljudes organisatsioonides ükssarvik, mille olemasolust räägitakse, aga milleni keegi kunagi ei jõua. Kui me 10 inimesega koosolekul kasutame 10 minutit aega ebaefektiivselt, siis oleme raisanud 10x10 ehk sada minutit inimkonna kollektiivset eluaega, meie kõigi ühist tööaega ja tekitanud ettevõttele 100 minuti eest tarbetut kulu. Koosolekud, mis püsivad teemas ja ajas, on meie kõigi huvides. 

Tulemuslik koosolek ei sünni iseenesest. Suurt rolli mängib see, kuidas on koosolekut ettevalmistatud ja kui oskuslikult on seda juhitud. Õnneks saab koosolekute disaini ja läbiviimist õppida ja harjutada ning seda me koolituse jooksul teemegi.

Kasutame ise SpeakSmartis juba aastaid lihtsaid ja universaalseid põhimõtteid, mis töötavad hästi koosolekute argumenteeritumaks, sisukamaks ja elavamaks muutmisel. Koolituse käigus jagame hea meelega enda tähelepanekuid, kuulame ja analüüsime teie kogemusi ja vastame küsimustele.

Kursus on üles ehitatud dialoogilisele meetodile, samm-sammult õpitava läbi harjutamisele ja igale osalejale koolitaja poolt jooksvalt antavale tagasisidele. Seetõttu on ka osalejate grupp väike, kuni 10-liikmeline. Peale igat korda saavad osalejad minna oma töökeskkonda ja oskuseid proovida. Järgmisel kohtumisel on aega oma oskuste proovimist grupi ja koolitajaga arutada. Selline lähenemine kinnistab õpitud oskuseid ja aitab läbi analüüsi oskuste juurutamist igapäevasesse tööalasesse käitumisse.

Kohtumiste teemad

  1. Argumenteeritud arutelu eelised:
  2. Tulemuslike koosolekute ettevalmistamine:
  • koosolekute disain ja kokkukutsumine
  • aruteluformaadi valik

     3. Tulemuslike koosolekute juhtimine:

  • koosolekute käivitamine, teemas ja ajas hoidmine, teostatavate kokkulepeteni jõudmine
  • koosolekutel sisuline juhtimine, argumenteeritud arutelu hoidmise ja otsusteni jõudmise tehnikad

    4. Keeruliste olukordade lahendamine:

  • vaatame erinevaid keerulisi olukordi, mis koosolekutel võivad juhtuda, ning lahendusi neile;
  • vaatame protsesse, mille abil koosolekute efektiivsust tiimides / organisatsioonides püsivalt tõsta.

Sihtgrupp

Ootame koolitusele kõiki, kelle jaoks koosolekute korraldamine ja juhtimine on osa igapäevasest tööst, ja kes näevad, et nende koosolekute efektiivsus võiks olla suurem

Koolitust viib läbi SpeakSmart juhtivkoolitaja Margo Loor (https://www.speaksmart.ee/meeskond/margo-loor). Margo alustas teekonda Eesti Väitlusseltsis 1994. aastal võistlusväitlejana, et omandada esinemisjulgus, avaliku esinemise tehnikad, mõtete selge ja täpse väljendamise oskus, ajajuhtimise suutlikkus ja kiire analüütiline mõtlemine. 1998. aastast on ta erinevatel aegadel töötanud õpetajana mitmes koolis, lektorina Tallinna Ülikoolis ja täiskasvanukoolitajana SpeakSmartis ning Äripäeva Akadeemias, kus ta on õppinud tundma grupiprotsesse ja juhtima väga erineva suuruse, koosseisu ja ootustega inimgruppide suhtlemist.

Hovedsprog:
Aktivitetstype : 
Aktivitet for faglig udvikling
Tilmeldingsgebyr: 
Ja
Tilmeldingsfrist: 
29/12/2020
Online-arrangement: 
Nej
Tilrettelagt af: 
SpeakSmart OÜ
Type arrangør: 
Anden begivenhed
Kontaktoplysninger: 
info@speaksmart.ee; Karin Rohi 53467581
Målgruppe: 
Akademikere, studerende, forskere i andragogik
Voksenuddannelsesnetværk og -organisationer
Projekter og partnerskaber
Politiske beslutningstagere
Professionelle mediefolk
Behandlet tema:
Forventede læringsresultater: 
Kursuse läbinuna: 1. Tead, millest sõltub koosoleku efektiivsus ja tulemuslikkus; 2. Oskad tulemuslikke koosolekuid ette valmistada ja kokku kutsuda; 3. Tead, kuidas käivitada ja juhtida rahulikku, ratsionaalset, teineteisest lugupidavat arutelu; 4. Tead, kuidas lahendada koosolekutel tekkivaid keerulisi olukordasid (passiivne osaleja, hajuv tähelepanu, emotsionaalne konflikt jm); 5. Oskad koosolekuid hoida teemas ja ajas, jõuda soovitud tulemuseni ja lõpetada selgete kokkulepetega.
Anerkendelse af/bekræftelse på deltagelse og/eller læringsresultater: 
Koolitusel väljastatakse tunnistus 11 akadeemilise tunni mahus.
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email