chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Internetplatform for voksenuddannelsesområdet i Europa

Kalender

Škola tradičných stavebných remesiel

Indsendt af Marta JENDEKOVA 6 måneder 3 uger siden

Torsdag 26 september 2019 til Lørdag 28 september 2019
Svätý Jur
,

Škola tradičných stavebných remesiel má za cieľ šíriť zručnosti a know-how o obnove historických stavieb prostredníctvom v minulosti bežne používaných  a dnes už často zabudnutých postupov a technológií. Škola kombinuje praktickú a teoretickú formu vzdelávania. Účastníci si takto nielen vypočujú odborné prednášky, ale si aj sami pod vedením skúsených majstrov vyskúšajú obnovu reálneho historického domu. Školenie je zamerané najmä na stavebných remeselníkov a odborníkov v oblasti obnovy historických stavieb, no cenné informácie a skúsenosti si z neho odnesú i vlastníci a správcovia historických domov a stavieb.

Tento rok sa koná jubilejný piaty ročník podujatia Škola tradičných stavebných remesiel 2019. Uskutoční sa 26-28. septembra 2019 vo Svätom Jure (Prostredná 64, AINova/Infocentrum). Prednášková časť je vo štvrtok 26. septembra a praktická časť je následne v piatok a v sobotu.

Škola bude zameraná najmä na zhrnutie poznatkov a skúseností z doteraz realizovaných školení a obnov a počas praktickej časti prebehne oprava a údržba na objektoch, ktoré boli obnovené počas školení v rokoch 2014-2018. V programe prednáškovej časti si účastníci vypočujú aj nové prednášky hostí z Českej republiky, ktorí nám predstavia svoje aktuálne výskumy z oblasti historických drevených konštrukcií, prípravy vápna a vápenných mált.

Keďže ide o praktické skúsenosti týkajúce sa opravy a údržba historických budova, bude školenie zaujímavé aj pre majiteľov a správcov, nielen pre samotných remeselníkov.

Hovedsprog:
Aktivitetstype : 
Aktivitet for faglig udvikling
Tilmeldingsgebyr: 
Nej
Tilmeldingsfrist: 
24/09/2019
Online-arrangement: 
Nej
Tilrettelagt af: 
Academia Istropolitana Nova (AINova)
Type arrangør: 
Anden begivenhed
Kontaktoplysninger: 
Ing. arch. Michal Škrovina Ochrana a rozvoj kultúrneho dedičstva AINova Prostredná 47/A 900 21 Svätý Jur Tel.: 02/4497 0452 Email: bhcd@ainova.sk www.ainova.sk
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn