chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Internetplatform for voksenuddannelsesområdet i Europa

Kalender

Бесплатна онлајн средба:Правни аспекти во вонредна ситуација

Indsendt af Fatma Bajram Azemovska 2 måneder 3 dage siden

Tirsdag 7 April 2020
Skopje
,

CEED Македонија – Помагаме и одговараме на прашања на претприемачи, сопственици и менаџери поврзани со темата “Правни аспекти во вонредни и кризни ситуации “:
 Што претставува виша сила и прекин на работниот процес поради виша сила?
 Мојата компанија е затворена заради вонредната ситуација, кои се моите права и обврски кон моите вработени?
 Дали може да се користи одмор за време на вонредна ситуација? Што е принуден одмор?

По ваше барање, организираме по втор пат, средба со адвокат Данче Чакаровска Гроздановска од адвокатска канцеларија Чакаровска Law office Cakarovska / Адвокат Чакаровска, но овој пат ја отвараме бесплатно за сите сопственици, директори и менаџери на микро, мали, средни и големи компании, без разлика на индустријата. Поставете и вие ваше прашање поврзано со “Правни аспекти во вонредни и кризни ситуации“ а со фокус на облигациони и работни односи и права, како и актуелни новини и мерки во врска со вонредната ситуација, и добијте одговор!

Задолжителна регистрација на:  https://www.tfaforms.com/4813513

Местата се ограничени! Рок на пријавување до 06.04.2020! Учеството на овој онлајн настан ќе ви биде потврдено по маил, заедно со линкот преку кој ќе се поврзете на оваа онлајн средба.
Ве очекуваме на 07.04.2020 во 12:00 ч., онлајн!

Hovedsprog:
Tilmeldingsgebyr: 
Nej
Online-arrangement: 
Nej
Tilrettelagt af: 
CEED Македонија
Type arrangør: 
Anden begivenhed
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn